Pleť v období menopauzy: Jak o ni pečovat, aby netrpěla | e15.cz

Pleť v období menopauzy: Jak o ni pečovat, aby netrpěla

ZDROJ: Ženy - E15

Ivana Štědrá

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Zralá pleť je křehčí, sušší, méně elastická, má větší sklon k tvorbě vrásek a barevným nerovnostem. Vzhledem k tomu, že se stárnutím snižuje tvorba kolagenu a schopnost buněk absorbovat kyslík, je dobré o ni pořádně pečovat. Jak?

Buďte důsledná

„Zdravého a pěstěného vzhledu pleti se dá dosáhnout jen pravidelnou denní péčí s kvalitními přípravky,“ říká make-up artistka Romana Gašová, která v oblasti péče o pleť pracuje už dvanáct let. Vzhledem k tomu, že každá pleť vyžaduje jiné přípravky, několik jednoduchých kroků a doporučení platí pro zralou pleť bez rozdílu.

Odličování je základ

Každá žena bez ohledu na věk by měla věnovat správnou péči čištění pleti. Základní chybou je používat jen micelární vodu. „Je to stejné, jako byste si při čištění zubů jen vypláchla ústa a už nevyčistila zuby,“ říká Romana Gašová. Samotná micelární voda ji neumyje dostatečně. Pleť potřebujete řádně odlíčit a vyčistit. Starat se o ni je potřeba jak ráno, tak večer. „U zralejší pleti už by ženy neměly používat přípravky na mastnou pleť, spíš by měly volit přípravky hydratující, povzbuzující a takové, které pleť očistí do hloubky.“ V současné době je na trhu spousta přípravků 3v1. Je to spíš komerční tah, ženy pak mají pocit, že už nemusí pleť mýt ničím jiným, že jim jeden přípravek stačí. Nejvhodnější je na odlíčení použít přípravky na bázi olejů nebo odličovací oleje samotné. Ty pleť opravdu důkladně zbaví make-upu.

Pleť je potřeba dočistit

Na odstranění mastnoty z odličovacích olejů a dočištění pleti po odlíčení použijte ještě micelární vodu, tonikum, čisticí balzám, gel nebo pěnu. Se dvěma posledními ale opatrně. Některou pleť totiž mohou vysušovat. Metodu dvojího čištění je pak dobré používat i v případě, že se nelíčíte. „I když nebudete nalíčená, stejně se na pleť nachytá prach a další nečistoty z ovzduší, zvlášť ve městech. V poslední fázi odličování bychom měly pleť opláchnout čistou vodou. A to i v případě, že výrobce uvádí, že to není potřeba. Pokud je ta možnost, určitě to udělejte,“ radí specialistka.

Kolagen je hit

Stárnoucí pleti pomůže také čistý kolagen. Kromě toho, že je nedílnou součástí organismu, podporuje soudržnost tkání, lépe zpevňuje ochablejší pokožku. Používá se i pro začervenalou a namáhanou pleť. Nanášejte ho aspoň jednou denně, po očištění a odlíčení. Stačí jen jedna kapička na celý obličej. Pleť si kolagen „natáhne“ podle potřeby a ta je po jeho použití vyhlazenější.

Krém je základ

Denní a noční krém by měla používat v tomto věku už každá žena. Výhodou je jakýkoli protivráskový intenzivní regenerační denní krém, který chrání i před UV zářením. Pomůže i proti rozšiřování žilek. Působí do hloubky a zpravidla na kůži nezanechává mastný film. Kapka kolagenu nanesená na obličej před použitím krému je také super způsob, jak podpořit stávající krém, pokud jste s ním spokojená a nechcete ho měnit za jiný.

Oční krém

Měl by se používat od 20. roku života. Ne jako anti aging krém, ale na rozjasnění pokožky. Po 40. roce života pak pomáhá eliminovat vrásky, někdy také popraskané žilky, otoky, tmavé kruhy pod očima, padající víčka. Oční krém by bylo dobré používat ráno i večer, protože oční okolí stárne z celého obličeje nejrychleji. Má totiž desetkrát tenčí kůžičku než třeba pokožka ostatních částí obličeje. Krém nanášejte lehkým klepáním, díky kterému se dá do pohybu i lymfa a pomůže odvést z organismu škodliviny. První den nebude účinek tak viditelný, ale po čtrnácti dnech už výsledek zaznamenáte. Oční krém pak můžete použít stejným způsobem i do kontur rtů, kde bude také pomáhat při vyhlazení vrásek.

Jeden krém na celý obličej?

Na to pozor, můžete si totiž koupit přípravek, který bude obsahovat intenzivnější ingredience, které můžou být natolik silné, že by vám mohly oční okolí spálit. Můžou být prostě v takové koncentraci, kterou nemusí dobře snášet kůže pod a okolo vašich očí. Proto mějte vždy krém na pleť a krém na oční okolí.

Detox je móda

Zralý organismus už hůře odbourává věci, které nabíráme do těla, trendy jsou teď detoxikační přípravky nejen na tělo, ale i na obličej. Hodně oblíbená je například maska na bázi uhlí z černého bambusu. Maska na obličej je dobrý tip a rychlá pomoc pro ženu, která se nevzbudí v té nejlepší kondici. Maska do očního okolí s okamžitým liftingovým účinkem s infuzí z čaje zase pomůže odbourávání otoků a tmavých kruhů pod očima.

Autor: Ivana Štědrá

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video