Po porodu hubněte pomalu a s rozumem | e15.cz

Po porodu hubněte pomalu a s rozumem

ZDROJ: Ženy - E15

Ženy.cz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Milé maminky, věřte, že je naprosto normální, že vás po porodu trápí nějaké to kilo navíc. Řešení nehledejte v žádném „zaručeném fíglu“. Pokuste se hubnout zdravě a s rozumem. Nápomocen vám bude projekt ŽijZdravě.cz, který dlouhodobě podporuje Všeobecná zdravotní pojišťovna. Nabízí komplexní informace o zdravém životním stylu i erudované rady odborníků.

Hubnutí byste rozhodně neměly uspěchat. Devět měsíců rostlo dítě spolu s vaším bříškem, minimálně stejně dlouho vám bude trvat, než se dostanete zpět do formy.

Nepůjde to samo, ale hubnutí po porodu je přirozený stav. Zavinování dělohy v šestinedělí, kojení a péče o dítě způsobují, že vydáváte více energie. Drastické diety jsou v tomto období naprosto nevhodné.

Je prokázáno, že při rychlém odbourávání tukových buněk se do mateřského mléka dostávají toxické látky. Ty jsou za normálních okolností uloženy právě v tukových zásobách. Pokud matka hubne pozvolna, nehrozí při kojení žádné nebezpečí. Odborníci se shodují, že by maminka měla hubnout maximálně 2 kila za měsíc.

Základem je pestrý jídelníček

Rozmanitost jídla napomáhá přijímání důležitých živin, správné tvorbě mateřského mléka i vašemu hubnutí. Měly byste proto jíst dostatek zeleniny, ovoce a kvalitních bílkovin a dát pozor na nadměrný přísun cukrů. K pití je ideální neperlivá voda, čajové směsi pro kojící mamky obsahující fenykl, anýz, kmín, kopřivu a další bylinky podporující laktaci a zamezující nadýmání miminka.

Je také důležité si během pozvolného hubnutí hlídat energetický příjem, který by se měl mírně snižovat. K jeho výpočtu musíte znát energetické hodnoty potravin; jejich přehled můžete najít na webu www.ŽijZdravě.cz.

Bez pohybu to nepůjde

Ani perfektně naplánovaný jídelníček vám nepomůže zhubnout bez dostatečného pohybu. V období šestinedělí byste s ním měly začít pozvolna a hlavně opatrně. Ideální jsou procházky.

Později je nejvhodnější svižná chůze a jogging, jízda na kolečkových bruslích nebo na kole. A nezapomeňte, že pohyb je nutné vykonávat nejméně 30 minut, teprve po této době začíná tělo spalovat tuky.

Autor: Ženy.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery