Podmanivá Zumba: Nechte se strhnout! | e15.cz

Podmanivá Zumba: Nechte se strhnout!

ZDROJ: Ženy - E15

Vendula Kochanová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Žhavé latinsko-americké rytmy, rozvlněné boky a energická hudba, to vše na vás čeká na lekci Zumby- cvičebním hitu poslední doby.

Zumba představuje spojení aerobicu a latinsko - amerických tanců. Na tento vpravdě geniální nápad přišel columbijský tanečník a trenér aerobicu Alberto Perez, který se snažil vyjít vstříc zájmům svých klientek. Povšimnul si totiž, že ženy daleko více baví tanec, než úmorné opakování aerobních cviků.

Fakt, že Perez trefil hřebíček na hlavičku, potvrzuje i studentka Bára, která se Zumbě věnuje od září loňského roku. „Líbí se mi spojení aerobního pohybu, u kterého se člověk zapotí, s tancem. Popravdě, aerobic nemám moc v lásce, ale zumba měla být mixem mezi obojím, tak jsem si říkala, že to zkusím. Tanec mě baví víc, než klasická cvičení.“

Zumba spojuje hned několik latinsko- amerických tanců najednou. Jednak je to Salsa, která si získala oblibu zejména v Americe, dále Merengue, tanec který původně pochází z Dominikánské republiky, Cumbie, jehož původ nalezneme, jak jinak, než v Columbii a Reggaeton, jehož základní rytmy tvoří bubny a jehož kořeny bychom nalezli na Jamaice.

I přesto, že je Zumba postavená zejména na tanci, nemusí se jí bát ani naprostý taneční analfabet, který místo do tanečních chodil do přilehlých hospůdek. Plně postačí, když se budete soustředit na instruktorku, která vás hned na začátku lekce naučí základní kroky a pak už jen stačí nechat se unášet rytmy, které strhnou takřka každého.

Kromě skvělého odreagování má však Zumba vliv i na vaši fyzičku. Díky neustálému střídání pomalého a rychlého rytmu dochází ke spalování tuků a tvarování postavy. Navíc se u Zumby člověk pořádně zapotí, což potvrzuje i pravidelná návštěvnice lekcí Zumby Bára: „Pokaždé se pěkně zpotím, takže mám pocit, že to má i nějaký účinek. Pozoruji na sobě také zlepšení fyzické kondice, vydržím teď rozhodně více než před tím“.

Jedna lekce Zumby vás přijde zhruba na 100 Kč, samozřejmě se cena liší v závislosti na vámi vybraném fitness centru nebo tanečním studiu. Jako u většiny podobných aktivit je v nabídce také zvýhodněné vstupné v podobě permanentek. Cenově příznivé je i vybavení, které k tomuto cvičení potřebujete. Stačí vám pohodlný outfit, dle vaší libosti a vhodná sportovní obuv.

Pojďme se tedy zavlnit v rytmech Zumby, užít si zábavu i relax a jen tak mimoděk při tom shodit pár kil.

Autor: Vendula Kochanová
3. března 2010

Autor: Vendula Kochanová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video