Port De Bras – víc, než jen cvičení | e15.cz

Port De Bras – víc, než jen cvičení

Vendula Kochanová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Po svůdném a rytmickém Flirt dance, po hříšném tanci u tyče a žhavé Zumbě, které dobyly taneční studia a fitness centra, přichází zklidnění a elegance v podobě horké novinky PortDeBras.

Pod daným nevšedním názvem se skrývá stejně nevšední cvičebně- taneční program, který zaujme všechny ty, kteří dávají přednost pomalejšímu, harmonickému a noblesnímu stylu zušlechťování těla i ducha.

PortDeBras je jedním z představitelů skupiny cvičení s podtitulem Body and Mind - jde tedy zejména o spojení pohybů těla a relaxaci mysli. Cvičební program PortDeBras je osobitým spojením klasického i moderního tance, strečinku a posturálních technik (techniky týkající se tonusu svalstva např. při chůzi, sedu, či stání).

Autor: Ženy - E15


Za tuto žhavou novinku v oblasti fitness vděčíme ruskému choreografovi Vladimiru Snezhikovi a španělskému trenérovi fitness Juliu Dieguezovi Papimu. Spojení ladnosti tance a efektivity cvičení se ukázalo být velmi plodné, proto se PortDeBras stalo brzy populární na celém světě, včetně České Republiky.

Lekce PortDeBras jsou vhodné pro všechny ty, kteří touží v poklidném rytmu posílit svalstvo celého těla, zejména však břicha a střední části těla. Břišní svaly jsou totiž jedním z hlavních aktérů při správném držení těla. Díky pomalým a plynulým cvikům, které jsou tělu přirozené, uvolňujeme unavené tělo, protahujeme svaly a šlachy a v neposlední řadě zlepšujeme ladnost a koordinaci našich pohybů.

Autor: Ženy - E15Díky pomalé hudbě ve stylu Chill Out a Etnic Ambients se cvičení stane opravdovou relaxací. V kombinaci s elegantními tanečními choreografiemi si můžeme vychutnat opravdový požitek z tance a splynout s rytmem hudebního podkresu. I přesto, že správné provedení cviků a dobré držení těla je základem tohoto cvičení, nemusíme se jej bát, ani tehdy, nemáme – li sebemenší taneční nebo fitness průpravu. V pomalém rytmu provedené cviky si rychle osvojíme a dostanou se nám takříkajíc do krve.

Pohodlné oblečení je na hodinách PortDeBras doslova nezbytností. Naopak, co se týče obuvi, tu můžete klidně zapomenout doma. Pokud nemáte tzv. “piškoty“, nebo podobnou obuv, můžete bez problémů cvičit naboso.

Autor: Vendula Kochanová
Datum: 22. září 2010

Autor: Vendula Kochanová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video