Povídání o bylinkách - Měsíček lékařský (calendula officinalis) | e15.cz

Povídání o bylinkách - Měsíček lékařský (calendula officinalis)

ZDROJ: Ženy - E15

Rufina

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Dny se začínají krátit, ale přesto nám příroda nabízí další úžasné bylinky. Kdo by neznal krásné žluté a oranžové květy měsíčku lékařského. Rostou na mnoha našich zahradách a pro svou nenáročnost na pěstování jsou velmi oblíbenou podzimní bylinkou.

Měsíček trháme zásadně za slunného počasí. Trháme květy, listy i stonky, takže kromě kořenu můžeme použít celou rostlinu. Čaj z této rostlinky nám krásně vyčistí organismus a pokud si dáme více květů, pak získáme i medovou chuť čaje. Ale to jen jedna možnost, nikoliv poslední.

Měsíček používáme při onemocnění jater či hepatitidách, kdy je třeba hodně našemu tělu pomoci. A pokud k tomuto čištění přidáme ještě lékařem doporučenou dietu, tak nám tato rostlinka velice prospěje k rychlejšímu uzdravení. Játra jsou důležitou továrnou a čistící stanicí našeho těla, proto je třeba je čistit.

To můžeme udělat i když v této chvíli netrpíme žádnou nemocí. Věřte, že vaše játra vám budou vděčná za péči, kterou jim věnujete, budou vám dobře sloužit a odvádět z vašeho těla všechny škodliviny. Nemusíme však myslet jen na nemoci, které jsou těmi nemocemi závažnějšími.

Měsíček použijeme i na léčbu křečových žil, pooperačních jizev a hodně rozšířených plísní nohou. V těchto případech užíváme nejenom čaj, ale i mast. Využití měsíčku lékařského je skutečně široké a pokud máte na zahrádce trochu místa, věnujte ho této bylince.

Udělá vám velkou radost už jen tím, že její žluté a sytě oranžové květy budou zářit ve slunečním svitu a vždy, když si čaj uvaříte, jistě si vzpomenete na letní den, kdy jste měsíček sbírali a tak si nejenom vyčistíte tělo, ale pohladíte duši. Věřte mi, funguje to.

Magická rostlina

Pokaždé, když si v zimě udělám tento čaj, tak si sednu do houpacího křesla a vychutnávám si ten pocit léta, který mnou při každém doušku prostupuje a tak mám i uprostřed zimy pocit horkého léta a zářivého slunce. Jak říkám, je úžasný!

A to, že je úžasný, toho si všimli i starověcí mágové a používali ho jako magickou rostlinu. Pokud například chtěli spatřit nadpřirozené bytosti, tak si víčka potřeli měsíčkovou vodou a výsledek byl zaručený. Spatřili svět skřítků a víl.

Pokud chcete svůj domov ochránit před zlými silami, pak je na to nejlepší věneček z měsíčku, který si zavěsíme nad dveře svého domova. Pokud chcete spatřit svou budoucnost, pak je třeba dát si usušené květy pod polštář a v noci vám pak bude tajemství budoucnosti odhaleno.

Teď je jen na vás, jak měsíček lékařský použijete. Jestli ho jen budete pít nebo s ním budete čarovat a za jeho pomoci uvidíte víly a skřítky a nebo se jen budete kochat jeho krásnými květy za sluncem zalitého dne.

Autor: Rufina

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video