Česko se hýbe: Přijďte si zdarma zacvičit do 53 fitness center | e15.cz

Česko se hýbe: Přijďte si zdarma zacvičit do 53 fitness center

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Den otevřených dveří „Česko se hýbe“ se uskuteční ve vybraných fitness centrech 17. září

V sobotu 17. září se ve vybraných fitness centrech a dalších sportovních a tanečních studiích po celé České republice uskuteční Den otevřených dveří. Každý zájemce o sport, pohyb a zdravý životní styl tak bude mít šanci zcela zdarma vyzkoušet služby více než 50 provozovatelů služeb fitness. Akci uspořádala iniciativa Česko se hýbe, která si klade za cíl vzbudit v Češích zájem o pohyb, jako prevenci proti cilizačním chorobám, např. infarktu miokardu, cukrovce či obezitě.

„Den otevřených dveří Česko se hýbe se ani zdaleka netýká pouze těch, co mají ke sportu kladný vztah a pravidelně ho praktikují. Naopak. Naším cílem je oslovit lidi, kteří se pravidelné fyzické aktivitě z nejrůznějších důvodů vyhýbají, například z nedostatku času či kvůli finanční náročnosti. Právě jim chceme dát možnost bez jakékoliv finanční zátěže a o volném víkendovém dnu vyzkoušet si služby fitness centra v blízkosti svého bydliště. Třeba se jim návštěva zalíbí, znovu si získají k pohybu vztah a budou se mu věnovat i nadále. To pochopitelně výrazně prospěje jejich zdraví a kondici, a o to nám jde především,“ říká Jana Havrdová, ředitelka iniciativy Česko se hýbe.

O Česko se hýbe

Nová nezávislá iniciativa vznikla v roce 2011 a má přispět k ozdravění populace. Fyzická i psychická kondice Čechů se podle většiny výzkumů dlouhodobě snižuje a vzrůstá výskyt civilizačních onemocnění. Může za to nejen současný hektický životní styl, stres, strava, ale především úbytek pohybu. Tím se myslí pravidelné sportování, ale třeba běžnou chůzi.

Čechům se podařilo z běžného života vytlačit pohyb, zvyšuje se procento obézních lidí, rostou počty lidí s vysokým krevním tlakem, cukrovkou a dalšími civilizačními chorobami, které zhoršují zdravotní stav českého národa. Ještě více alarmující je tato situace u dětí. V době, kdy podpora sportu v České republice upadá a zdraví české populace se rapidně zhoršuje, je třeba vypustit varovný signál.

Podobně s tím zápolí i v dalších zemích Evropy, a proto například v Německu, Belgii či Španělsku vznikly projekty s cílem rozhýbat národ. Tyto projekty se staly inspirací pro iniciativu „Česko se hýbe“, jejímž cílem je vrátit běžný pohyb do každodenního života všech českých lidí, a to bez ohledu na věk, finanční a časovou náročnost.

Česko se hýbe chce lidem všech věkových skupin (od dětí až po seniory) připomenout, jak je důležitý pravidelný a přiměřený pohyb pro zdraví, duševní a fyzickou pohodu, jak pomáhá zvládat každodenní zátěž a stres a prodlužuje aktivní a plnohodnotný život.

Den otevřených dveří Česko se hýbe není rozhodně pouze pražskou záležitostí. Do akce se zapojily sportovní centra doslova z celé republiky. Jsou mezi nimi firmy provozující opravdu špičková a vysoce kvalitní fitness studia, například společnost World Class, která nabídne vstup zdarma do všech svých pražských poboček. Z mimopražských je to například Start Trac Health Club v Brně nebo Sport Oxygen Klub v Příbrami. Kompletní seznam zapojených center najde každý zájemce na internetových stránkách www.ceskosehybe.cz.

„Den otevřených dveří pořádáme letos poprvé, ale rozhodně ne naposledy. Pevně věříme, že akce bude úspěšná, pomůže dostat lidi do tělocvičen a přiměje je k tomu, aby se o sebe více starali,“ říká Jana Havrdová a dodává: “Děkuji všem sportovním centrům, která se k akci připojila za podporu a doufám, že se k nám v budoucnu přidají další česká fitness studia a sportovní a taneční kluby, které se na jeden den rádi vzdají zisku a pomohou dobré věci“.

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video