Přírodní lékárna: Když se řekne křen | e15.cz

Přírodní lékárna: Když se řekne křen

ZDROJ: Ženy - E15

Rufina

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Když se řekne křen, tak si většina z nás představí uzené kolínko, křen a pivečko, ale že je křen účinná léčivá rostlina, to ví málo z nás. Křen k nám s největší pravděpodobností připutoval z jihu Ruska a velice rychle u nás zdomácněl.

Blížící se doba chřipek by mohla být takovou křenovou žní. Křen totiž obsahuje mnoho vitamínu C,E,B a také provitamín A. Dále je v křenu spousta minerálů, které jsou pro naše tělo potřebné, například hořčík, vápní, draslík, fosfor, železo, síra a sodík. Křen výborně posiluje imunitu, která je právě v tomto období nadcházející zimy oslabená a tak tento obyčejný kořen může být velkým pomocníkem proti všem virům a bakteriím, které okolo nás krouží. Vždyť starý známý recept našich babiček - křenové placky - se používal právě při potížích s horními cestami dýchacími.

Křen pomáhá také při poruchách trávení a podporuje chuť k jídlu. Dokonce podporuje činnost jater a dokáže rozšířit cévy a tím pomoci krvi, aby lépe kolovala v našich tělech. Křen nám může pomoci i ke snížení vysokého tlaku, což je v současné uspěchané a rychlé době docela časté onemocnění a trpí jím i lidé mladších věkových kategorií. A než-li být celý život závislý na lécích, tak trocha křenu je medicína nejen zdravá, ale i levná. Vím, že mnozí nemají rádi jeho štiplavou chuť, ale když si přečteme, co vše křen léčí, tak to, myslím, stojí za to. Pokud křen budeme užívat, pak vězte, že tepelnou úpravou ztrácí na intenzitě, ale mizí tak potřebné vitamíny a minerály.

Vidíte, že v době chřipkových epidemií nemusíme hned sahat po drahých lécích, ale můžeme použít osvědčenou recepturu našich babiček. Pokud by to jinak nešlo, dejte si ho třeba s tím párečkem nebo kolínkem a pivečkem k tomu. Přeji vám hodně zdraví s křenem!

Další zajímavé články a předpovědi najdete na www.vestenionline.cz

Autor: Rufina

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video