Probiotika – cesta ke zdraví a hladké pleti | e15.cz

Probiotika – cesta ke zdraví a hladké pleti

Ženy.cz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vleklé zažívací obtíže, nachlazení, nepříjemné ekzémy a unavená pleť. Málokdo si tyto příznaky spojí dohromady a hledá za nimi jediného původce, kterým může hravě být nedostatečné množství správných bakterií v lidském střevě. I malé narušení vnitřní rovnováhy totiž vyvolává vleklé zažívací a další zdravotní obtíže.

Lidské střevo osidlují tisíce různých bakterií, z nichž většina je pro lidský organismus prospěšná. Mezi ty nejdůležitější se řadí i tzv. probiotika, mikroorganismy, které řídí správnou činnost střev a jsou tak klíčová pro harmonické zažívání a ovlivňují celkový zdravotní stav člověka. Lidské tělo tyto bakterie samo nevytváří, ale přijímá je z okolního světa ve formě potravy.

Pokud jich není dostatek, střeva nepracují správně a výsledkem jsou dlouhodobé zažívací obtíže jako nadýmání, zácpa nebo naopak průjmy. Nedostatek prospěšných bakterií v zažívacím ústrojí se projevuje i dalšími zdánlivě nesouvisejícími příznaky. Má za vinu častá nachlazení i nepříjemné vnější kožní projevy jako ekzémy či unavenou a zašedlou pleť.

Nízký počet probiotických bakterií ovšem nesouvisí pouze s nevyváženou stravou. Jejich počet ve střevech strmě klesá např. po léčbě antibiotiky, které kromě špatných baterií v organismu hubí i ty příznivě působící. Se znovuobnovením střevní mikroflóry není radno otálet, ušetříte si tak řadu nepříjemných chvil.

Jak obnovit střevní mikroflóru?

Pokud trpíte zažívacími obtížemi, je nutné upravit jídelníček a konzumovat pravidelně potraviny bohaté na probiotika. Nejrychleji ovšem pomohou rovnováhu zažívacího traktu obnovit kvalitní doplňky stravy z lékárny.

Skvělou volbou je komplex vícekmenových probiotik Biopron® 9, který obsahuje 9 miliard příznivých bakterií, jejichž užívání vhodný k odstranění velkého množství střevních obtíží, pro posílení imunity nebo potlačení příznaků alergií. Jeho užívání prospívá již dětem od tří let a je vhodný i pro těhotné ženy. Pro akutní obnovu střevní mikroflóry po léčbě antibiotiky je vhodný přípravek Biopron® 9 PREMIUM, který obsahuje 20 miliard probiotických bakterií.

Biopron PremiumAutor: Ženy - E15

Pravidelná a dlouhodobá konzumace probiotik v doporučeném množství je vhodná a prospěšná i pro miminka. Má výrazný vliv i na jejich imunitu a pomáhá předcházet nepříjemným dětským kolikám a ekzémům. Pro malé děti od 1 měsíce věku, zvláště pro ty, které nejsou kojené, je vhodný přípravek Biopron® LAKTOBACILY Baby.

Maminky, ulevte svému děťátku

Stejně jako dospělí lidé i děti získávají probiotika z potravy. Kojenec přijímá první probiotika, která osidlují jeho střevo, z mateřského mléka. Pokud vaše miminko trápí časté koliky a tolik nepříjemné bolesti bříška provázené pláčem, může být na vině nedostatečné osídlení střeva probiotickými bakteriemi.

Biopron BabyAutor: Ženy - E15

Jejich nízké množství totiž způsobuje zažívací obtíže a nedostatečně vyvinutou obranyschopnost organismu i malému děťátku. Kvalita a množství těchto baterií u tak malého dítěte přímo závisí na matce. V případě obtíží to znamená, že jich konzumujete málo a pravděpodobně i vy sama trpíte zažívacími potížemi. Obnovit střevní mikroflóru vaši i vašeho miminka přitom není vůbec složité.

www.biopron.cz

Autor: Ženy.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video