Prodlužování řas kapkami | e15.cz

Prodlužování řas kapkami

Monika Kváčková

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Oči orámované závojem řas je to, po čem touží snad každá žena. Ne všechny však mají řasy takové, jaké by chtěly. Po prodlužování řas různými způsoby nalepování je tu novinka - kapky, které dokáží zvětšit objem, délku a hustotu řas.

Na trhu je široká nabídka řasenek, které řasy prodlouží, zahustí a díky svému složení jim dodají větší objem. Ovšem máte-li řasy hodně krátké a nevýrazné, budete se každé ráno trápit s líčidly a stejně to nebude ono. Můžete samozřejmě vyzkoušet i různé metody prodlužování řas prováděné v kosmetických salonech, kdy se na přírodní řasy nalepují řasy syntetické.

Jsou to však metody časově i finančně poměrně náročné, neboť takto prodloužené řasy vyžadují speciální péči i líčidla. Navíc přírodní řasy přirozeně vypadávají a s nimi i řasy syntetické, proto je třeba každé dva až čtyři týdny umělé řasy doplňovat. Pokud vám neodpadnou hned druhý den.

Autor: Ženy - E15

(ilustrační foto)


Ještě jedna možnost...

Zcela novou unikátní metodu prodlužování řas teď nabízejí některé oční kliniky i v České republice - prodlužování řas očními kapkami, v ČR prodávánými pod názvem Lumigan.  

Tato metoda pochází z USA a je je schválena Federálním úřadem Spojených států pro potraviny a léčiva. V USA se tento  preparát na prodlužování řas prodává pod názvem Latisse a jeho výrobcem je firma Allergan, která mimo jiné vyrábí také např. botox.

Preparát je 0,03% roztok bimatoprostu, což je látka, která se v očním lékařství po léta používá ke snížení očního tlaku.   prodloužení řas se původně objevilo jako vedlejší (a u žen pacientek vítaný) efekt léčby.


Na nový způsob prodlužování řas pomocí kapek jsme se zeptali jsme se primářky MUDr. Lucie Valešové z oční kliniky Duovize v Praze:

Paní primářko, dozvěděla jsem se, že na Vaší klinice je možné podstoupit kůru na prodloužení řas kapkami. Opravdu tato metoda účinkuje?

Prodlužování řas očními kapkami je nyní světovým hitem a tento způsob prodloužení řas přichází nyní i k nám. V České republice jsou zatím jen dvě pracoviště, kde se tato kůra provádí, jedno je v Praze a druhé v Brně. Efekt je opravdu znatelný a klientky jsou nadšené. Řasy se prodlouží o 4 a více milimetrů.
Lékaři někdy propagují léčbu, kterou by ale sami nepodstoupili. Pani doktorko, prodloužila jste si řasy touto metodou nebo je máte dlouhé od přírody?
Ano, samozřejmě, a s výsledkem jsem velice spokojená. Jsem oční lékařka a nic špatného bych si na oči neaplikovala. Mám v tuto metodu plnou důvěru.
Jak vlastně kůra probíhá? A jak dlouho jsou pak řasy prodloužené?

Citlivé oční partie
Asijské tipy na krásu
Jak odlíčit makeup přírodní cestou?
Přírodní kosmetika a za studena lisované rostlinné oleje

Autor: Monika Kváčková

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video