Projekt Hubneme pro zdraví má inspirovat Čechy, aby se stravovali lépe | e15.cz

Projekt Hubneme pro zdraví má inspirovat Čechy, aby se stravovali lépe

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Podle nedávného výzkumu STEM/MARK trápí přebytečné kilogramy 64 procent českých mužů a 49 procent žen. S tím souvisí nadváha, obezita a zdravotní komplikace.

Informace z tohoto výzkumu znepokojily odborníky brněnského Institutu redukce a prevence nadváhy kompliment – připravili proto projekt Hubneme pro zdraví, který má zviditelnit význam racionálního stravování a vhodného pohybu.

V rámci projektu budou vybráni do 20. září tři zájemci z Brna nebo okolí, kteří zdarma získají redukční program doporučený Institutem kompliment a od 1. října budou v tomto programu hubnout. Své zážitky a pokroky budou se čtenáři sdílet na www.hubnemeprozdravi.cz. Tyto příspěvky budou doplněny radami vysokoškolsky vzdělaných odborníků na výživu.

Projekt má prostřednictvím příběhů skutečných lidí inspirovat ke změně stravovacích a pohybových návyků tak, aby shodili přebytečná kila a udělali tak velkou službu svému zdraví. Zájemci o účast v projektu se mohou hlásit do 20. září, “ říká Eva Stožická, ředitelka brněnského Institutu kompliment.

Průzkum, na který Institut kompliment zareagoval, byl proveden v květnu letošního roku na základě dotazování více než dvou tisíc lidí v kraji. Polovina respondentů přiznala, že se přejídá, a více než polovina jí nepravidelně a ve spěchu. Vypadá to, že zdraví jim není lhostejné (45 % respondentů se zajímá o zdravou výživu a větší část ráda vaří), ale v praxi se jim správnou životosprávu uplatňovat nedaří. Důvodem může být nedostatek času, pohodlnost nebo předsudky - málokdo totiž opravdu zná zásady zdravé výživy a dokáže se jimi řídit.

Do projektu se mohou přihlásit jak muži, tak ženy od 18 let, stačí vyplnit formulář na www.hubnemeprozdravi.cz do 20. září. Z přihlášek vybere Institut kompliment tři tak, aby se účastníci projektu co nejvíce lišili, zejména věkem, váhou a stravovacími návyky. „Zhubnout může skutečně každý. To nechceme jen říkat, ale i dokázat.“ dodává Stožická.

Zdroj: Adison
3. září 2009

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery