Průzkum: Kohoutková voda vede, filtrovací konvice na vzestupu | e15.cz

Průzkum: Kohoutková voda vede, filtrovací konvice na vzestupu

ZDROJ: Ženy - E15

mk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Češi si stále více upřednostňují pití kohoutkové vody. Důvodů je několik, vede zejména úspora rodinného rozpočtu a rovněž zdravější životní styl.

Výsledky exkluzivního průzkumu, který proběhl během července a srpna, ukazují, že více než polovina všech domácností preferuje kohoutkovou vodu před balenou. Z nich 25 procent před konzumací této vody používá filtrovací konvici. Přefiltrovanou vodu pak využívají nejen na pití, ale i vaření či například do žehličky. Během roku pak průměrná domácnost ročně spotřebuje maximálně 5 filtrů v jedné konvici.

Od začátku roku jsme proti loňsku zaznamenali o 58 větší prodeje. Díky tropickému létu se pak jen za červen a červenec prodeje zvedly o 94 procent ve srovnání s předešlým rokem. Je ale zajímavé, že i když lidé mají zájem o přefiltrovanou vodu, výměnu filtrů často podceňují. Velká část dotázaných totiž přiznává, že mění filtr jednou za tři měsíce. Doporučená doba použití bývá jen měsíc, maximálně dva,“ potvrzuje výsledky průzkumu Robin Weintritt, ředitel prodeje Expert Elektro.

Hlavní je uspořit, ale zároveň si pochutnat

Celkem 65 oslovených respondentů přiznává, že k omezení nákupu balených vod přistoupili především kvůli úsporám.

Pro 55 procent domácností je hlavním impulzem k pití kohoutkové vody zdravější životní styl. Ekologický aspekt, tedy nižší spotřebu plastu, pak zajímá pouhých 20 procent domácností.

Autor: mk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video