Recepty našich čtenářek: 3 tipy na nedělní oběd | e15.cz

Recepty našich čtenářek: 3 tipy na nedělní oběd

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Nejen naše redakce, ale i naše čtenářky mají pozitivní vztah k vaření a všemu co se jídla týče. Připravili jsme proto pro Vás tři tipy nejen na nedělní oběd právě z jejich oblíbených receptů.

Polévka je grunt a to ostatní špunt, říkávaly naše babičky. V deníčku naší čtenářky Jarky, v sekci Ze starých receptů I. najdete hned celou řadu polévek tak, jak je vařívaly naše stařenky a prastařenky.

Přečtete si také: 5 tipů na zdravou, rychlou a chutnou snídani

Polévka Harvas

do hrnce dáme 2 litry vody, kmín, sůl, mrkev, petržel, cibuli, česnek, majoránku, několik brambor, na plátky nakrájených.

Dále nahrubo nakrájíme půl malé hlávky zelí, přidáme hrst oprané rýže nebo pohanky a mírně vaříme. Směs se nesmí rozvařit. Nakonec omastíme rozškvařeným špekem s cibulkou do růžová a podáváme.

Řízek zdravěji

Taky rádi řízek a bramborový salát? Což o to, jídlo je to chutné, ale už ne až tak zdravé. Zdravější variantu tohoto jídla ze šmakouna vykouzlila naše čtenářka vendy. Recept najdete v jejím deníčku Sobotní vaření.

Po obědě příjde vhod i sladká tečka na závěr. Mlsání si nemusíte zakazovat, jen ho jezte s mírou a ve zdravém kabátku. Inspiraci najdete např. v článku 4 skvělé lehké dezerty (nejen) na léto.

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video