Relaxace v pivní pěně | e15.cz

Relaxace v pivní pěně

Mirka Bittová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Někdo sní o vaně plné šampaňského, jiný by se raději koupal v pivu. A právě koupel v chmelovém nápoji patří k posledním hitům relaxačním, lázeňských a wellness center.

Pivo léčí uvnitř i zvenčí


Všeobecně známé poznatky o pozitivních účincích přiměřeného pití piva již byly podloženy mnohými vědeckými výzkumy. Nejenže pivo výborně hasí žízeň a tělo hydratuje, ale vysoká koncentrace přítomných antioxidantů , proteinů či vitamínů skupiny B našemu tělu opravdu svědčí.

Navíc tento chmelový nápoj obsahují na 30 důležitých prvků a minerálů, které jsou nezbytné pro správné fungování lidského organismu. Z těch méně běžných zmiňme například chrom, který hraje důležitou roli při aktivitě inzulínu a regulaci hladiny cukru v krvi, či selen a zinek, zvyšujících kvalitu nehtů a vlasů.

Odpůrci piva by však přese všechna jeho pozitiva mohli argumentovat proti jeho konzumaci přítomným alkoholem. Střídmá konzumace alkoholu však chrání před vznikem aterosklerózy, cévních mozkových příhod a infarktů a proto bychom při vychutnávání zlatavého moku měli mít stále na paměti pradávnou moudrost, že méně někdy znamená více.
 

Autor: Ženy - E15

Zdroj: Pivní lázně Bahenec
Blahodárné relaxační a omlazující účinky pivních koupelí se tradují již od středověku a určitě mají něco do sebe. Své by o tom mohla určitě povyprávět například paní sládková ze slavného filmu Postřižiny. Teplota chmelové lázně se obvykle pohybuje kolem 34°C a tak příjemně prohřeje tělo, klouby a uvolní ztuhlé svaly.

Vyšší teplota také mírně zvýší srdeční činnost a otevřením pórů na kůži se podpoří vyplavování toxických látek z těla. Díky přítomným vitamínům se pak vyživuje a zvláčňuje celá pokožka těla. Koupele v pivních lázních jsou všeobecně doporučovány při léčbě kožních neduhů, jakými jsou například lupénka, různé ekzémy, akné či celulitida. Naopak, vyhnout by se jim měly těhotné ženy, malé děti a lidé po operaci srdce či s vysokým krevním tlakem.

Díky svým vlastnostem se extrakt z chmele a pivovarské kvasnice staly součástí také celé řady kosmetických výrobků. Setkat se můžete se zvláčňujícími krémy, pleťovými vodami či maskami nebo se speciální kosmetikou pro vlasy. Pivní šampóny a balzámy podporují růst vlasů, narušené vlasy vyživují, zpevňují je a vrací jim ztracený lesk.

Místo sklenky naplň vanu


Tak tento návod určitě neberte jako navádějící. Ono totiž koupelové pivo se od běžně konzumovaného výrazně liší. Pivní koupelové kádě jsou naplněny tmavým pivem, vyráběným poněkud odlišnou recepturou, která je samozřejmě každým pivovarem pečlivě utajována.
 
Aktivní složky pivních koupelí, jakými jsou zejména látky z obilných zrn, chmele či kvasnic mají výlučně přírodní původ a proto při koupání nedochází k dráždění pokožky chemickými přípravky. Pro zvýraznění omlazujících účinků se pak do koupelí přidává chmelové mláto, extra várka pivovarských kvasnic nebo vybrané sušené a rozdrcené bylinky, které na kůži působí jako peeling.

Autor: Ženy - E15

Zdroj: Pivní lázně Bahenec
Typická vůně a blahodárné účinky pivních koupelí jsou velkým lákadlem pro mnohé návštěvníky. Nedoporučuje se však koupelový roztok konzumovat. Celková koupel v teplém chmelovém roztoku trvá od 15 do 30 minut a většinou při ní jako bonus dostanete i láhev vybraného piva k doplnění tekutin.

Aby se prohřáté tělo po koupeli mělo čas zregenerovat a uklidnit, následuje obvykle 20 – 30 minutový relaxační zábal. Během něj dojde ke zklidnění srdeční činnosti, sníží se krevní tlak a léčivé látky se vstřebají do pokožky. Následná masáž těla je pak ideální formou zakončení celé procedury.

Koupel v kádi plné zlatavého moku dnes nabízí již celá řada relaxačních center a dá se pořídit i za velmi rozumnou cenu. Tento neobvyklý zážitek pak může být výborným dárkem například u příležitosti výročí nebo báječným narozeninovým překvapením.

Autor: Mirka Bittová
Foto: Pivní lázně Bahenec
20. 3. 2009

Autor: Mirka Bittová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video