Sestava pro posilovnu -1.díl | e15.cz

Sestava pro posilovnu -1.díl

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Pokud jste se rozhodli v novém roce zapracovat na své postavě v posilovně, přinášíme vám ve čtyřech dílech popisy jednotlivých cviků, které byste neměli vynechat.

Autor: Ženy - E15
Pokud jste si k dosažení svého plánu zapracovat na své postavě zvolili fitcentrum, měli byste se nejdříve dozvědět pár věcí, které budete zaručeně potřebovat a příště se pustíme do samotných cviků.

1) Oblečení
Sice úplně postačí elasťáky a k tomu nějaké to tričko, na druhé straně ale v posilovně bývá převaha mužské populace. Budete se tedy určitě cítit mnohem lépe ve slušivém dresu. Pokud máte nějaké to kilo navíc, zvolte spíše černou barvu, případně svislé pruhy, které opticky zeštíhlují. Nezapomeňte také na vhodnou obuv a fitness rukavice.

2) Cvičení
Pokud jste se rozhodli stát se pravidelným návštěvníkem posilovny, rozhodně se vyplatí si vybrat tu nejlepší- to znamená takovou, kde jsou kvalifikovaní trenéři. Jako začátečníci se samozřejmě nemůžete orientovat v té záplavě různých cvičebních přístrojů, proto je zcela určitě budete muset požádat o pomoc a o předvedení jednotlivých cviků. Trenér vám je nejenom ukáže, ale také sestaví plán se zaměřením na ty partie, které to nejvíce potřebují. Trenér může sestavit i vhodný jídelníček, aby výsledky na vaší postavě byly co nejlepší.

Autor: Ženy - E15
3) Jak často?
Chcete vidět výsledky co nejdříve, a proto cvičíte každý den? Pak neděláte dobře, takové intenzivní cvičení může způsobit zranění, nebo zánět svalů. Na začátku navštěvujte posilovnu 2x týdně, později 3x, vždy si ale nechte den mezi cvičením odpočinku. Nezapomínejte na rozcvičku před samotným posilováním, aby se tělo rozehřálo. Posilovnu doplňte také jiným sportem- plaváním, během, aerobikem. Činkami sice zpevníte a vytvarujete postavu, ale fyzičku tím nezískáte.

4) Jídelníček
Ten může sestavit trenér, ale v zásadě platí:
Jezte 5x- 6x denně menší porce, omezte tuk a cukry, konzumujte více ovoce, zeleniny, kuřat, ryb, luštěnin. Vypijte nejméně 3 litry tekutin za den-  vody, slabých bylinných čajů, nebo zředěných džusů.

5) Permanentka
Kupte si měsíční permanentku. Jednak ušetříte, pokud chcete cvičit několikrát do týdne a hlavně- může se vám stát, že po dvou návštěvách vás přepadne lenost. Pokud máte ale permanentku, bude vám líto nevyužít utracených peněz.

6) Vytrvejte
Autor: Ženy - E15
Opravdu to stojí za to, když se odhodláte udělat něco pro svoje zdraví a pro vaši postavu. Není nad pocit příjemný únavy, která následuje po cvičení a co teprve ta radost z toho, že jste překonali svoji lenost. Také pohled do zrcadla po pár týdnech v posilovně vás zaručeně potěší.

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video