Sexy dieta | e15.cz

Sexy dieta

Ilona Laužanská (Dieta)

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Chcete být na jaře o pár tukových polštářků lehčí? Netradiční dieta vám umožní zabít dvě mouchy jednou ranou - užít si postelových radovánek a zároveň něco udělat pro svou linii. Inspirujte se čtyřmi sexy radami.

Dost bylo hladovění… Konečně je tu způsob, jak hlídat svou váhu, pobavit se a zvýšit svůj sex-appeal. Není to dieta v pravém slova smyslu, spíš systém rad, jak se udržet fit s pomocí erotiky, doplněný o několik stravovacích pravidel. Autorkou tohoto nového životního stylu je Kerry McCloskey, která měla sama kdysi problémy s nadváhou. A lékařské kapacity s ní v podstatě souhlasí.

Erotická aktivita působí jako prevence proti kardiovaskulárním chorobám, posiluje imunitu a zvyšuje odolnost proti stresu, tak proč by nemohla pomáhat rozpouštět tukové faldíky? Nemusíte otrocky následovat všechna doporučení, spíš se nechte inspirovat a vyberte si tipy, které vás zaujaly.

1. Čím víc sexu, tím lípZákladní pravidlo této diety je obsažené už v jejím názvu. Čas na milování se svou drahou polovičkou byste si měli najít pětkrát až osmkrát týdně. Své „milostné skóre“ můžete zvýšit o víkendu, kdy je na erotiku více času a prostoru. Při takové sexuální aktivitě můžete za týden spálit 1000-1800 kalorií. Nemělo by však jít o bezmyšlenkovitý tělocvik, ale spíše o plné prožívání intimity. Proto se nehoňte za sexuální výkonností, ale spíše si užívejte přítomnosti toho druhého. K tomu, abyste se naladila na tu správnou notu, vám pomůže dostatečné uvědomění si své vlastní sexuality. Zapomeňte na předsudky, pořiďte si lodičky na podpatku a elegantní spodní prádlo. Jakmile si začnete připadat svůdně, budete to vyzařovat i směrem k mužům.

Autor: Ženy - E15

2. Cvičení se sex-appealem

Kerry McCloskey se osvědčilo společné cvičení s partnerem třikrát až čtyřikrát týdně po dobu třiceti minut. Ve své knize popsala devětadvacet speciálních cviků pro dvojice, které mají erotický náboj. Když budete během gymnastiky spoře oděni, můžete plynule přejít ke svádění.

Dalším doplňkem jsou sporty, při nichž posilujete svalstvo, které uplatníte při svém intimním životě. Sem patří jízda na koni, která má blahodárný vliv na stehenní svalstvo, či různá posilovací cvičení. Minimálně dvakrát týdně byste se svým partnerem měli provozovat pohybovou aktivitu, která vás přiměje ke vzájemné komunikaci. Ať už si zahrajete tenis, půjdete na lekci salsy, anebo vyrazíte na výlet na běžkách, půjde o společně strávené okamžiky, které vás sblíží.

3. Jídelníček pro zamilované

Tento systém klade velký důraz nejen na to, co máte na talíři, ale zejména na to, jakým způsobem to jíte. Měli byste si každé jídlo užít tak, jako byste ho právě ochutnali poprvé v životě. K tomu patří pomalé žvýkání a pravidelné olizování rtů po každém soustu, které vám pomůže intenzivněji si uvědomit jeho chuť.

Další doporučení ohledně jídelníčku se v hrubých obrysech shodují se současnými trendy ve zdravé výživě - rozdělovat si stravu na šest malých porcí denně, dopřávat si spoustu zeleniny a libového masa.

K zapovězeným položkám patří jen pečivo a také tvrdý alkohol, jinak si můžete v malé míře dovolit vše. Zelenou má také ovoce se smyslným nábojem, například banány.

4. Dovolený doping

Matka příroda nabízí širokou paletu afrodiziak. Sexy dieta doporučuje zejména podpůrné prostředky, které pocházejí z Asie. Tabletky vyrobené z listů jinanu dvoulaločného (ginkgo biloba) pomáhají zlepšit průtok krve v periferních oblastech těla, což je účinné afrodiziakum pro muže. Stejnou službu vám a vašemu partnerovi poskytne i zázvorová tinktura, která má už několik set let pověst erotického povzbuzovadla.

Čínská tradiční medicína nám odkázala ženšen, který povzbuzuje libido a kromě toho harmonizuje celkovou kondici. Ne náhodou se mu přezdívá elixír života.

Jak to vidí autorka

„Žádná dieta na mě nezabírala - příliš mnoho odříkání, příliš mnoho zákazů,“ zavzpomínala na svou někdejší frustraci v jednom televizním diskusním pořadu Kerry McCloskey, která se zabývá výzkumem zdravého životního stylu. Jak se jí podařilo trvale zhubnout 11 kg? „Při jednom milování spálíte 150 až 200 kalorií, přičemž my ho s partnerem provozujeme osmkrát týdně. Stačí si to spočítat.“ Při této frekvenci není divu, že i její manžel shodil sedm kilogramů.

Dnes se pohledná blondýnka věnuje nejen propagaci své diety ale i příležitostnému modelingu či občasnému herectví.

Co si o sexy dietě myslí PHDr. Iva Málková


zakladatelka společnosti Stop obezitě (www.stob.cz)

Výše popsaná dieta - nebo spíše by se dalo říct životní styl - jistě přináší do života mnoho pozitiv. Intimní soužití páru je velmi důležitou součástí života, a pokud jej využíváme i k hubnutí a podpoře tělesné kondice, zdá se, že spojujeme příjemné s užitečným. Jen ale musíme dávat pozor na tenkou hranici, kdy je sexualita podpořena opravdu vzájemným souzněním a kdy už se jedná o sex „kvůli dobré kondici“.

Zpočátku vztahu je jistě sex velmi intenzivní a vzájemná láska přináší do života euforii, která často bývá „náhradou jídla“, a člověk samou láskou hubne. Intenzita sexuální aktivity se během partnerského soužití mění a musíme si tedy promyslet, zda je právě ona prostředkem, který by měl být hlavním činitelem pro hubnutí a následné udržování shozených kilogramů a tělesné kondice.

Autor: Ilona Laužanská (Dieta)


0:normal690:true:true Nové video na Recepty.cz! Uvařte si s námi plněné papriky!


Autor: Ilona Laužanská (Dieta)

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video