Sezamové semínko prospívá cévám | e15.cz

Sezamové semínko prospívá cévám

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
V malém, dvoumilimetrovém semínku, se ukrývá velká léčivá síla s pozitivním vlivem na celý organismus.

Obsah
20% bílkovin
50% rostlinných olejů
16%sacharidů
9% vlákniny
 
Sezamové semínko obsahuje kvalitní bílkoviny, esenciální mastné kyseliny, stopové prvky, vlákninu, je výborným zdrojem vápníku, fosforu, železa, zinku, draslíku. Má také kvalitní olej, který pozitivně ovlivňuje cholesterol a spoustu vitaminů, hlavně vitamin E, B, karoteny. Sezamové semínko má vysokou výživnou hodnotu. Nejlépe je jíst přírodní neloupaný sezam, odstraněním slupky zmizí také spousta cenných minerálů a vitaminů.

Sezam je pro vysoký obsah železa vhodný pro ženy a při chudokrevnosti, hořčík a množství vitaminů skupiny B je lékem na deprese, konzumovat by jej měli sportovci, těžce fyzicky a duševně pracující a rekonvalescenti. Prospívá cévám a srdci, zlepšuje imunitní systém, obrannyschopnost organismu a metabolismus. Obsah karotenu, zinku, hořčíku a vápníku dělá ze sezamu  lék na vlasy, kůži a nehty. Je to také prevence při léčbě osteoporózy a zlomenin. Kladně ovlivňuje krvetvorbu, množství a kvalitu spermatu, léčí zácpu. U žen v menopauze zmírňuje návaly horka a pocení.

Semanový olej se výborně vstřebává a používá se při bolestech v uších (nanáší se vatou do uší) a při spáleninách, při horečkách se maže na kůži, kde má horko odnímající účinek. Podle čínské medicíny má sezamové semínko život prodlužující účinek.

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video