Soutěžte o balíčky s doplňky stravy pro váš zrak i imunitu | e15.cz

Soutěžte o balíčky s doplňky stravy pro váš zrak i imunitu

Ženy.cz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Zrak je smysl, který umožňuje živočichům vnímat světlo, různé barvy, tvary. Pro člověka je to smysl nejdůležitější, asi 80% všech informací vnímáme zrakem. Zaslouží si tedy velkou pozornost a péči.

Kvalita zraku se v průběhu života mění. Ovlivňuje ji životní styl a s věkem často klesá. V dnešní době namáháme oči prací s počítačem, sledováním televize, čtením, nepřispívá jim ani znečištěné ovzduší, proto by mělo být naší snahou podporovat dobrý zrak již v mladém věku.

Vlastním orgánem zraku je sítnice. Je to tenká vrstva, která zevnitř pokrývá oční stěnu. Obsahuje světločivné buňky tyčinky a čípky a nervová vlákna. Centrální část sítnice je nejdůležitější pro ostré vidění detailů - pro čtení, řízení auta, rozeznávání obličejů apod. Tato část se nazývá žlutá skvrna a obsahuje vysokou koncentraci dvou pigmentů: luteinu a zeaxantinu. Čím je koncentrace pigmentů v buňkách sítnice vyšší, tím je i lepší její ochrana.

Karotenoidy jsou pro lidské tělo životně důležité! Přírodně se vyskytují se hlavně v zelenině: v mrkvi, brokolici, kapustě, kukuřici, listovém salátu, čerstvém špenátu, rajských jablkách a zelených fazolkách. Vysoká koncentrace karotenoidů v oku klesá s přibývajícím věkem, proto je důležité je doplňovat!

Dále bylo zjištěno, že sítnici oka mohou chránit i další antioxidanty – vitamíny a minerály, např. vitamín A, C, E, zinek, selen. Tyto antioxidanty také přijímáme v potravě. Ve vhodné dávce prospívají nejen očím, ale i celému organismu. Také blahodárné účinky některých rostlinných extraktů na náš zrak jsou známy již po staletí.

Podpořit funkce vašeho zraku pomůže např. doplněk stravy Ostrovidky Neo. Ten obsahuje směs vitamínů, minerálů, karotenoidů a rostlinných extraktů, které pozitivně ovlivňují zrakové funkce u mladých lidí a zachovávají jeho kvalitu i v pozdějším věku. Jednotlivé složky přípravku podporují správnou funkci oční sítnice. Jeho užívání je vhodné pro všechny osoby, které svůj zrak nadměrně zatěžují (práce na počítači, řidiči) i pro ty, kteří si chtějí zachovat dobrý zrak až do pozdního věku.

Více informací o přípravku a dávkování naleznete na www.noventis.cz.

Ostrovidky NEO a Rakytníkový olejAutor: Ženy - E15

SOUTĚŽ

Šest šťastných výherců, jejichž správné odpovědi na soutěžní otázku dorazí jako 20., 40., 60., 80., 100. a 120. v pořadí, obdrží balíček s doplňky stravy (Rakytník + Ostrovidky Neo).

Možnost odpovídat máte od 28. října 2013 do 3. listopadu 2013. Nápovědu hledejte na www.noventis.cz.

Autor: Ženy.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video