Špatně spíte? Jezte banány! | e15.cz

Špatně spíte? Jezte banány!

ZDROJ: Ženy - E15

Irena Forejtová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Některé pokrmy a nápoje dokáží zázračně uvolnit svalstvo, zklidnit mysl a podpořit tvorbu uspávacích hormonů. Jejich tajemství je ukryto v aminokyselině jménem tryptofan, kterou si naše tělo nedokáže samo vyrobit, ale čerpá ji z potravy.

Správný denní režim a cílená skladba jídelníčku vám může pomoci zbavit se probdělých nocí bez nezbytných pilulek na spaní.
Kdo neustále bojuje s usínáním, dobře ví, že s plným žaludkem spánek nepřichází stejně jako když jdete spát hladoví. Příčinou je úzká spojitost pocitu nasycení a spánkového centra, která jsou uložena v předním mozkovém laloku, kde probíhají složité biochemické pochody navazující na nervová centra.

Ta vysílají tělu signály řídící spánkový rytmus a pokud není hladina hormonů a aminokyselin vyrovnaná dochází k poruchám spánku. Užívání tablet je krajním řešením, neboť do velké míry lze stravovací režim upravit tak, aby organismus dostal potřebný „dopink“ během dne v přiměřených dávkách.

Mozkové centrum sice pracuje neustále a nepřetržitě, ale látku tryptofan potřebuje dostat již okolo poledne, aby ji do večera stačilo zpracovat. Pro samotný „uspávací“ efekt je čas velmi důležitý, neboť tryptofan je dále v těle zpracován na hormon serotonin, z něhož se do večera vytvoří uklidňující melatonin, známý jako hormon mládí a štěstí.

Proměna serotoninu na melatonin se však uskuteční pouze tehdy, pokud má organismus dostatek vitamínů skupiny B. A právě banány jsou díky vysokému obsahu tryptofanu a pyridoxinových látek nejen vynikajícím uspávacím ovocem, ale dokonce pozitivně ovlivňují naši náladu.

Aby se vám dobře usínalo


Dopřejte si odpoledne výživnou a lehkou přesnídávku. Na svačinový koktejl potřebujete 2 ks zralých banánů, 3/4 l mléka, 3 lžíce jemných ovesných vloček, špetku mletého kardamomu. Banány vlažné mléko, namočené vločky a kardamom (nemusí být), rozmixujte na nejvyšší stupeň až nápoj napění, nalijte do vysoké sklenky a povrch koktejlu lehce poprášíte mletou skořicí.

Banány z domácí sklizně


Banánovník je tropická rostlina, které se daří ve skleníku, ale zakrslé odrůdy můžete pěstovat v bytě. Má rád světlo a teplo, proto jej umístíme na co nejsvětlejší místo s teplotou 22 až 25 ° C, v zimě by teplota neměla klesnout pod 15 ° C. Začíná plodit dříve, pokud je rostlina umístěna na jižním okně, na východní a západní straně nasazuje plody však později.

Rostliny podle odrůdy dorůstají do velikosti od jednoho až do šesti metrů, proto banánovník sázíme do větších nádob, neboť se přesazuje jednou za pět let. (Pro dospělou rostlinu je vhodný květináč nebo kontejner s objemem 40 litrů). Přihnojujeme jednou týdně hnojivem s vyšším obsahem dusíku a draslíku. Zeminu namícháme jako směs kompostu, písku a rašeliny s neutrálním pH 7,0.

Banánovník je poměrně žíznivá rostlina, protože velkými listy ztrácí hodně vody. Zavlažujeme v závislosti na velikosti rostliny, průměrně dva- až třikrát za týden. Je třeba se vyvarovat přemokření, protože hrozí zahnívání kořenů. Právě přelévání je nejčastější pěstitelskou chybou. V zimě zálivku omezíme a rostlinu nehnojíme.
 
Pokud banánovníku dopřejeme vhodné podmínky začne kvést druhým až třetím rokem a první plody dozrají zhruba za 3 až 4 měsíce. Po odplození nadzemní část sice odumře, ale nic není ztraceno, koloběh nového života je opět na začátku. Odnož, která vyrůstá z mateřské rostliny oddělíme ostrým nožem, řez zasypeme dřevěným uhlím a zasadíme do nové zeminy. Mladou rostlinku banánovníku příliš nezaléváme, vláhu doplníme jen jemným rosením.


Autor: Irena Forejtová
25. 3. 2009

Autor: Irena Forejtová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video