Sportem proti podzimní depresi | e15.cz

Sportem proti podzimní depresi

Inzerce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Přichází období krátkých dnů a dlouhých nocí. Deštivé, chladné počasí, kterému u mnoha z nás odpovídá také nálada. Nenechte si ji proto kazit podzimními depresemi. Sport a relaxace vám pomohou dohnat ztracenou energii a optimismus. Stačí se jen odhodlat a budete se cítit lépe!

V dnešní, už tak uspěchané době, a ještě, když se nám dny začnou krátit, je lehké sklouznout k ponuré náladě a stres vnímat více než dřív. Sezónní deprese, která vás může ochromit, má vliv nejen na náladu, ale i výkonnost v práci i doma. Pesimismus a melancholii, která na vás padá, ale můžete zahnat a to jednodušeji, než si myslíte. Jen se odhodlat a místo chvil strávených pod peřinou začít s pohybem!

Podzimní povalečství člověku nesvědčí

Člověk není stvořen k tomu, aby celý den pouze seděl u počítače nebo volný čas strávil poleháváním u televize. Ve své přirozenosti pohyb každý potřebujeme, díky němu jsme zdravější, máme dobrou imunitu, zdravé srdce i funkční metabolismus. To se lehko řekne, ale hůře vykoná. Málo komu se chce v tomto nečase vystrčit paty. Když si však uvědomíte, že vás pohyb může obohatit nejen o zdravý kořínek, ale naplnit i dobrou náladou, radostí a štěstím, to už je k zamyšlení. A proč se tedy cítíte po cvičení tak dobře? Za všechno mohou tzv. hormony štěstí.

Hormony štěstí

Ano, řeč je tu samozřejmě o endorfinech, hormonech, které vyplavuje hypofýza a díky kterým se po cvičení cítíte výborně. Odborníci účinky endorfinů přirovnávají až k omamným vlivům narkotik. Tělu totiž pomáhají nejen k pozitivní náladě, ale i potlačovat bolest a to mnohdy ještě lépe než léky. Při pohybu vzrůstá hladina endorfinů už po 10 minutách a dokonce ještě půl hodiny drží zhruba desetinásobek svého klidového množství. Trénovaní jedinci mají dokonce produkci endorfinů rychlejší než ti, kteří se sportu věnují jen rekreačně. A to už je přeci příjemná motivace k tomu začít sportovat!

Kde a jak tedy začít?

Samozřejmě, že můžete začít pravidelně chodit třeba s pejskem na delší procházky, pořád ještě jezdit na kole nebo na in-linech, ale venku už počasí dlouhému pobytu na čerstvém vzduchu moc nepřeje. V tento čas je nejlepší vybrat si sport, který můžete provozovat někde v teple a pod střechou. A pokud nevíte, jak nebo jakým sportem začít, zkuste využít služeb členství ve sportovním klubu. Ten vám většinou nabídne širokou škálu lekcí, velké zázemí fitness centra, ale i osobní přístup a osvědčené trenéry. Vyzkoušet můžete například unikátní členství v pražském klubu World Gym. Hned na začátek si můžete třeba online objednat konzultaci s trenérem, který vám ušije program na míru přesně pro vás.

Autor: Ženy - E15

Sportujte a také relaxujte

Ke sportovnímu výkonu je ale nyní víc než jindy dobré připojit i relaxaci, která ještě prohloubí zážitek ze sportu i pozitivní náladu. A často není třeba opustit areál sportovního klubu a užít si můžete pohyb i odpočinek pod jednou střechou. Klub vám totiž dokáže nabídnout spojení příjemného s užitečným. Jako právě ve zmíněném World Gym, ten nabízí 5 sálů pro skupinové i individuální sporty, nejnovější posilovací stroje, fitness diagnostiku zdarma i výživové poradenství. A po sportu máte možnost využít ještě relaxace v bazénu nebo sauně s neomezeným vstupem. A to stále není všechno…

I maminky bez hlídání mohou chodit cvičit, o dítko bude skvěle postaráno

Rády byste začaly chodit cvičit, dostaly se zpět do formy po mateřství, ale vaši drobečci vyžadují neustálou pozornost a vám schází hlídání? Ve World Gym nic není problém, myslí tady totiž i na sportovně založené maminky. Zatímco vy se budete potit, shazovat kila nebo formovat postavu, vaše dítko najde zábavné útočiště v dětském klubu. Čeká ho tu vždy nějaký zajímavý program. Pobaví se s dalšími kamarády, může se naučit něco nového, zazpívat si, něco vyrobit nebo si také zacvičit a ještě mnoho mnoho dalšího. Přihlásit ho také můžete na sportovní lekce či časté dětské akce. A není nad to, když maminka i se svým potomkem odcházejí ruku v ruce s úsměvem na rtech.

Snad už ani neváháte a pomalu jdete vytáhnout sportovní oblečení ze dna skříně a hurá třeba právě do World Gym nebo za jakýmkoliv jiným sportem, který vás učiní na podzim mnohem šťastnější a spokojenější. A už jste si mimo jiné také uvědomili, že pokud začnete cvičit na podzim, budete si moci dovolit o Vánocích i přiměřeně mlsat, jelikož už budete mít „předcvičeno“ a po Vánocích vás to nebude stát tolik úsilí? Tak tedy, tři, dva, jedna, start k pozitivnímu sportovnímu podzimu s úsměvem na rtech!

Autor: Ženy - E15

Autor: Inzerce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video