Syrovátka v prášku – vyhladí pleť a zlepší figuru | e15.cz

Syrovátka v prášku – vyhladí pleť a zlepší figuru

Vendula Kochanová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Krásná, hladká pleť bez kazu a vady a postava štíhlá jako proutek jsou snem, představou, či cílem mnoha z nás. Jak toho však docílit, zůstává otázkou. Co zkusit syrovátku, nápoj dříve opomíjený, dnes však zažívající doslova renesanci.

Syrovátka je tekutina, která vzniká při srážení mléka, kdy nám vzniká nejen tvaroh a mléčná bílkovina kasein, ale také žlutozelená tekutina, kterou je právě syrovátka. Dříve byla považována dokonce za odpadní látku. V současnosti, však syrovátka a to zejména v sušené podobě slaví velké úspěchy a oblíbila si ji řada spotřebitelů.

Není také divu, syrovátka je nápojem vskutku výjimečným. Obsahuje nejen minerální látky, ale také řadu vitamínů, například B1, B2, B12, B6, E a C, z minerálů jmenujme třeba hořčík, fosfor, vápník či zinek. Tím jsme však jejich plejádu nevyčerpali ani zdaleka celou.

Syrovátka dále obsahuje přirozeně mléčný cukr laktózu (proto by se její konzumaci měli vyhnout lidé alergičtí na ni), syrovátkovou bílkovinu a velmi prospěšnou bílkovinu – laktoferin. Laktoferin je důležitý pro svoji schopnost vázat a transportovat železo v organismu.

Autor: Ženy - E15


Syrovátkový nápoj připravený z prášku je vyváženou a zdraví prospěšnou tekutinou. Za pozornost stojí však také její další účinky. Syrovátka je vhodná pro všechny, kteří chtějí upravit svůj metabolismus a zažívání, ale také pro ty, jež by chtěli zhubnout nějaké to kilo.
 

Je vám něco málo přes třicet a „najednou z ničeho nic“ začínáte přibírat? Řeč je o tom, že jste v poslední době nijak výrazně nezměnili svůj životní styl – jíte celkem vyváženě a ani pohybu se nebráníte. Tak co se tedy změnilo?


Bílkovina obsažená v syrovátce pozitivně ovlivňuje trávení, podobně jako ovesná vláknina, která navíc navodí pojem sytosti. Dalším známým bojovníkem při spalování tuků je L-karnitin, který je v syrovátkovém nápoji také obsažen. Obecně lze syrovátce připsat celkově harmonizující účinek na zažívání, protože pomáhá pročišťovat střeva a obdnovovat střevní mikroflóru.

Aby toho nebylo málo, tak má sušená syrovátka pozitivní vliv i na pleť a pokožku těla. Blahodárné účinky pleťové masky ze syrovátky jsou známy již dlouho. Dokonce se traduje, že dívky z venkova a vesnic, které měly k syrovátce samozřejmě blíže, než ty z města, měly pleť jako alabastr a nemusely se potýkat s akné.

Autor: Ženy - E15


Známé jsou rovněž syrovátkové koupele, které revitalizují pleť a zanechávají ji hladkou a jemnou. Příprava obojího je velmi snadná. V případě pleťové masky stačí smíchat několik lžiček syrovátky s vodou vymíchat v kašičku, ne příliš tekuté konzistence a nanést na pleť. Nechte působit deset minut a poté opláchněte vlažnou vodou. Co se týče blahodárné koupele, stačí do vody přidat kolem 200 g sušené syrovátky a vodní lázeň si užít alespoň dvacet minut.

Sušenou syrovátku můžeme zakoupit v několika různých variantách, od různých firem a dokonce i v různých příchutích. Cena za 400g – 500g balení sušené syrovátky se pohybuje v rozmezí od 30 do 120 korun. Dopřejete – li si nejdražší variantu, vězte, že bude v bio kvalitě.

Autor: Vendula Kochanová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video