Tea tree oil | e15.cz

Tea tree oil

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Australský Tea Tree Oil je výtažek ze stromu Melaleuca alternifolia a slávu mu přinesl především jeho výrazný antiseptický a hojivý účinek.

Před 40 000 lety se původní obyvatelé Austrálie léčili tak, že hledali pomoc v přírodě, kde nacházeli mnoho prostředků s velmi silnými léčebnými možnostmi. Znali také dobře léčebné účinků stromů, které zde hojně rostly. Drtili jejich listy a přikládali je na různé rány. Po příchodu bílých kolonistů se tyto poznatky dále rozšířily a listy čajovníku se staly velmi populárním a uznávaným přírodním antiseptikem.

V roce 1925 vědecký poradce vlády Nového Jižního Walesu, dr. Arthur R. Penfold, vydestiloval z listů stromku Melaleuca alternifolia siličný olej a zjistil, že jeho antiseptické vlastnosti jsou třináctkrát silnější než kyselina karbolová, nejpoužívanější antibakteriální prostředek té doby. Pro siličný olej získaný moderní technologií z jeho listí se vžil název tea tree oil.

Hlavní vlastnosti tea tree olejíčku:
- antimikrobiální účinky
- antiseptické účinky
- protiplísňové (antimykotické) účinky
- redukuje produkci mazu
- zlepšuje odolnost organismu

Jeho vlastnosti jsou tak široké, že se mu někdy také přezdívá všelék v jediné kapce nebo také lékárna v lahvičce. Tento 100% esenciální olej nedráždí a nepoškozuje kůži ani při dlouhodobém používání. Má velmi vysoké čisticí schopnosti, aniž by přitom poškozoval pokožku, nemá žádné vedlejší účinky a není toxický. Obzvláště silné účinky vykazuje v boji proti houbám a plísním a při potížích virového původu.

Spektrum jeho účinků je však větší. Lze např. připravit inhalaci, která pročistí ucpaný noc a dutiny. Při kašli a bolestem v krku kloktejte sklenicí vody s pěti kapkami. Potíráním lze mírnit projevy akné, stejně tak jako afty, opary, drobné popáleniny, ranky, bodnutí hmyzem. Olejíček přidaný do koupele mírní svalové bolesti a bolesti kloubů. Bolestivé dásně vyhojí kloktání roztokem deseti kapek v 2 dcl vody. Jako prevenci zánětů dásní použijte dentální nitě ponořené do olejíčku. Je účinný i při odstraňování přisátých klíšťat. Naneste kapku oleje a po několika minutách klíště uvolněte krouživým pohybem. Použijte ho při ošetření plísní nohou, nehtů a dalších plísňových onemocnění kůže. Podporuje krevní cirkulaci a zdravý růst kožních buněk, dezinfikuje pokožku a zabraňuje tvorbě hnisu. Úplného zmizení infekčních bradavic docílíte stejným způsobem.  

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video