Tesco Organic nabídne přes 120 výrobků v kvalitě BIO | e15.cz

Tesco Organic nabídne přes 120 výrobků v kvalitě BIO

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Pod značkou Tesco Organic se na pultech obchodů Tesco objeví více než 120 výrobků z oblasti čersvých a trvanlivých potravin.

Nabídka bude obsahovat cereální výrobky, semínka a ořechy, několik druhů čajů a kávy, nápoje, rýži, těstoviny, olivové oleje, velký výběr čerstvého masa a uzenin, pečivo, ale také ovoce a zeleninu. Tesco zákazníkům nabídne také biovíno z unikátní biosférické rezervace Pálava v odrůdách Malverina a Laurot. „Naší nabídkou jsme chtěli pokrýt co nejširší spektrum potravin, aby mohli zákazníci bez problémů zařadit biopotraviny do svého kažodenního jídelníčku,“ informuje Zuzana Hamplová.

Biopotraviny z řady Tesco budou moci zákazníci rozeznat podle jednotného černo-zeleného obalu a výrazného loga „Tesco Organic“. Na většině výrobků bude uvedeno logo kontrolní organizace prokazující biopůvod, kterým je zelená zebra s nápisem „Produkt ekologického zemědělství“, platná pro Českou republiku, nebo zeleno-modré logo s nápisem „Organic Farming“ pro státy Evropské unie. „Výrobky Tesco Organic budou v našich prodejnách vystaveny v samostatných modulech. Chceme, aby je naši zákazníci snadno našli a aby byly jednoduše rozpoznatelné,“ doplňuje Zuzana Hamplová.

Většina výrobků Tesco Organic pochází od českých dodavatelů
„Při vývoji nové řady Tesco Organic jsme se obrátili na české výrobce, pěstitele či chovatele,“ informuje Zuzana Hamplová. Snahou společnosti Tesco bylo zajistit co nejvyšší počet výrobků pocházejících z České republiky, nicméně nebylo to možné u všech výrobků. Důvodem byla například nedostatečná kapacita českých výrobců nebo fakt, že některé plodiny nelze v České republice pěstovat. Všechny výrobky pod značkou Tesco Organic byly prověřeny kontrolní organizací KEZ, která zajišťuje odbornou nezávislou kontrolu a certifikaci v systému ekologického zemědělství a je pověřena Ministerstvem zemědělství.

„Systém recertifikace kontrolní organice KEZ jsme využili u všech výrobků, které pod značkou Tesco Organic nabízíme,“ uvádí Zuzana Hamplová. Společnost KEZ prověřila jak výrobky pocházející od českých výrobců, tak výrobky dovážené ze zahraničí. „Díky recertifikaci máme stoprocentní jistotu, že všechny výrobky značky Tesco Organic pocházejí z ekologického zemědělství, které společnost KEZ řádně prověřovala a stvrdila certifikátem vydaným naší společnosti,“ říká Zuzana Hamplová.

Biopotraviny chutnají lépe
Mnoho lidí oceňuje také to, že jsou biopotraviny chutnější - neobsahují totiž žádné cizorodé přidané látky a vynikne tak jejich přirozená chuť. Například ovoce a zelenina v kvalitě bio jsou mnohem výraznější, a to díky nižší vodnatosti. Díky absenci látek urychlujících růst se prodlužuje doba zrání plodin, a to se projevuje i na výsledné chuti. Mnoho zákazníků ocení rovněž kvalitu biomasa. Například hovězí pochází z masných plemen, a ne z vyřazených kusů mléčných plemen. Steak připravený z biohovězího daleko může tak být daleko křehčí a šťavnatější než steak z běžného masa.

Základní fakta o Tesco Organic
Tesco nabídne 120 druhů výrobků v kvalitě BIO pod značkou Tesco Organic
Zboží bude vystaveno v samostatných modulech v oddělení čerstvých a trvanlivých potravin
Výrobky budou označené logem Tesco Organic a grafickým znakem prokazujícím biopůvod
Výrobky budou v prodeji od 10. října 2007 ve vybraných obchodech Tesco v ČR
Ovoce a zelenina bude prodávána pod značkou Tesco Bio

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video