Těšte se bezstarostným pohybem a úsměvem na rtech vašich dětí | e15.cz

Těšte se bezstarostným pohybem a úsměvem na rtech vašich dětí

Inzerce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vápník je jedním z nejdůležitějších minerálů v těle a stavebním kamenem kostí i zubů, ale jeho význam bývá značně podceňován. Přitom se 90 % kostí tvoří do 17 let a zbylých 10 % vápníku se může doplnit pouze do 30 let. Je tedy nutné dohlédnout na jeho přísun v raném věku, protože později již mnoho dalších příležitostí nebude.

Dětství a především pak období dospívání je obdobím intenzivního růstu a vývoje. V krátkém časovém úseku probíhají v dětském těle velké změny, které kladou mnohem vyšší nárok na organismus. Je tak potřeba zajistit dostatečný přísun živin pro normální vývoj kostí, zdravé zuby a silný imunitní systém. To vše proto, aby měly děti dostatek energie na své aktivity a hry.

Bezproblémový růst kostí a zubů ovlivňuje z největší části vápník. Není to žádná novinka, ale přesto se odhaduje, že mezi 9. a 19. rokem trpí 80 % dívek a 50 % chlapců jeho nedostatkem. Vápník navíc působí na správnou činnost svalů, srdce a nervů. A právě ve školním věku mohou rodiče reálně ovlivnit, jak se bude jejich potomkům vést v dospělosti.

Hlavní příjem vápníku by měl být zajištěn vyváženou stravou bohatou na kvalitní maso, ryby, mléčné produkty či luštěniny. Podstatná je také tolik „oblíbená“ zelenina v popředí s brokolicí, červenou řepou či květákem. A to může být kámen úrazu, protože děti bývají velmi svéhlavé, co se zmíněného typu potravin týká. Rychlá občerstvení a sladké nápoje jsou pro ně často zajímavější. Překážkou v přísunu vápníku a dalších živin je i vzrůstající počet dětí trpících alergií na bílkovinu kravského mléka nebo na intoleranci laktózy.

Pro kosti je samozřejmě nezbytný pravidelný pohyb, který zvyšuje i svalovou sílu a flexibilitu. Druh cvičení není tolik podstatný, může se jednat o běh, chůzi, tanec nebo lezení, je však potřeba vyvarovat se vysedávání u počítače a podobné pasivní zábavě.

Bohužel, ne vždy se dají doporučené postupy na 100% dodržet – hlavně s přibývajícím věkem dětí. Řešením se pak stává komplexní doplněk stravy Floradix Kindervital, který tolik potřebný vápník a ostatní živiny spolehlivě doplní.

Floradix KindervitalAutor: Ženy - E15

Floradix Kindervital poskytuje dětskému organismu optimální poměr jednotlivých složek, které přispívají ke správnému vývinu zdravých a pevných kostí a silného imunitního systému. Obsahuje především vápník a také 9 životně důležitých vitamínů (A, B1, B2, niacin, B6, B12, C, D, E).

Na rozdíl od ostatních přípravků, má Kindervital tekutou formu, jež snadno stráví i ne plně vyvinutý trávicí systém dítěte. Zároveň zaručuje nejlepší možné využití a snadné vstřebání vápníku a ostatních živin. Díky tekuté formě vymizí i problémy spojené s užíváním tabletek, které děti obvykle neumí spolknout. A až děti Kindervital vyzkouší a zjistí, že chutná báječně jako oblíbené ovocné džusy, budou se na každodenní rituál těšit.

Dětský organismus je velmi křehký, a proto je Floradix Kindervital díky šetrnému zpracování složený z čistě přírodních surovin, bez přidaného cukru a konzervantů či barviv. Kindervital navíc neobsahuje lepek ani laktózu a je tedy vhodný i pro alergiky.

Není proto důvod otálet, zdravý pohyb nepočká.

Autor: Inzerce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video