Tipy na letní sporty | e15.cz

Tipy na letní sporty

ZDROJ: Ženy - E15

Pavla Maříková (Dieta)

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Asi se všichni shodneme v tom, že v létě je jednoznačně příjemnější sportovat venku na čerstvém vzduchu. A možností, co vyzkoušet, je více než dost.

Badminton

Kolik spálíte? 2018 kJ/60 min

Typicky letní sport. Vystačíte si s raketou a míčkem. Připravte se na to, že si při hře pořádně zaběháte, zaskáčete a protáhnete celé tělo. Pokud badminton hrajete jen jednou začas a rekreačně, žádné velké přetížení vám nehrozí. Při intenzivním tréninku však dochází k jednostranné zátěži (na straně hrající ruky) a je třeba ji náležitě kompenzovat.

Skákání přes švihadlo

Kolik spálíte? 1920 kJ/60 min

Jde o jedno z nejintenzivnějších cvičení, jak pálit kalorie a zlepšit kondičku. Nárazy při přeskakování švihadla jsou přitom kupodivu menší než při běhu. Přesto si pořiďte dobrou obuv a dobré švihadlo. Při jeho výběru se řiďte svou výškou. Při sešlápnutí švihadla uprostřed by vám oba konce měly dosahovat do podpaží.

5392733:normal690:true:true

In-line bruslení


Kolik spálíte? 1700 kJ/60 min

Skvělý aerobní sport vhodný pro redukci tuků. Naučit se na inlajnech není nic těžkého, a pokud kolem sebe nemáte zkušeného bruslaře, poohlédněte se po škole in-line bruslení. Pro začátek úplně stačí, když se naučíte bruslit na rovině a bezpečně brzdit. Namáháte a zpevňujete při tak především nohy a zadeček. Výdej energie je celkem velký. V každém případě si nezapomeňte pořídit chrániče a helmu.

Veslování nebo pádlování

Kolik spálíte? 2520 kJ/60 min

Na vodě spálíte více než při spinningu! Posilují hlavně ruce, ramena a záda. Ale zabírá i břicho a v některých úsecích také nohy. Po doražení do cíle se nezapomeňte pořádně protáhnout, ideální je celá série strečinkových cviků. A při pádlování střídejte strany, jen tak nedojde k přetížení jedné strany těla.

Vodní lyžování


Kolik spálíte? 2016 kJ/60 min

Vodní lyžování je sport náročný, ale jakmile vám učaruje, už vás nepustí. Začátky jsou těžké, ale pocit z jízdy vám bude odměnou. Předně musíte mít sílu v nohou i rukou, ale také dokonale ovládat střed těla – břicho a záda. Při prvních několika jízdách počítejte s pádem do vody hned po několika metrech, ale uvidíte, že se brzy začnete zlepšovat.

Pétanque

Kolik spálíte? 1400 kJ/60 min

I když jde o poněkud „línější“ sport, má také své kouzlo. Největšími fanoušky jsou Francouzi, ale relativně často se s ním setkáte i u nás. Stačí písčitá cestička a máte herní pole. Pak už potřebujete jen set s koulemi na pétanque, jedna váží od 0,5 kg výše. Hra je jednoduchá, nenáročná, přesto při ní posílíte ruce i nohy a příjemně se protáhnete.

Autor: Pavla Maříková (Dieta)

Autor: Pavla Maříková (Dieta)

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video