Trápí vás kašel? Poradíme, jak se s ním úspěšně poprat | e15.cz

Trápí vás kašel? Poradíme, jak se s ním úspěšně poprat

Inzerce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Kašel - budí ze spánku, vysiluje, namáhá břišní svaly a rozšiřuje infekci. Každý se ho chce zbavit co nejdříve. Často si ale neuvědomujeme, že mezi suchým a vlhkým kašlem je výrazný rozdíl a nemůžeme je léčit stejným sirupem nebo kapkami. Řekněme si, jak na oba typy kašle vyzrát.

Z počátku onemocnění nás doprovází suchý (tzv. neproduktivní kašel). Suchý kašel pacienta zbytečně vyčerpává, nenechá ho spát a zvyšuje krevní tlak. Proto odborníci doporučují tzv. antitusika, která tlumí suchý kašel a kašlací reflex. Patří mezi ně například nekodeinové antitusikum Levopront ve formě sirupu i kapek, které je vhodné pro děti již od dvou let. Účinná látka Levoprontu - levodropropizin byla v roce 2006 zařazena do doporučených postupů Americké společnosti lékařů pro nemoci hrudníku.

Levopront sirupAutor: Ženy - E15

Od kodeinu odborníci upouštějí

Starší - kodeinová antitusika (i některá nekodeinová s léčivou látkou butamirát) mají vliv nejen na centrum pro kašel, ale tlumí i dechové centrum. To je třeba vzít v úvahu zejména u malých dětí.

Během několika dní přechází suchý kašel v kašel vlhký (produktivní), který je naopak vhodné podporovat. Odkašlávání a odstraňování hustého hlenu z dýchacích cest podporují léky nazývané mukolytika a expektorancia. Nevíte, jaký máte kašel? Podívejte se na podrobné rozdělení kašle.

A co ještě, ať jste brzy fit?

Při kašli dbejte zejména na dodržování klidového režimu a dostatečnou hydrataci organismu. Tekutiny stačí podávat v malých dávkách, ale zato pravidelně. Dopřejte si dostatek spánku a odpočinku. Místnost, kde pacient spí, by měla být dobře větraná a vzduch dostatečně vlhký, usnadní to dýchání a pacientovi umožní klidný odpočinek. Další rady, tipy a odpovědi na téma kašle najdete na Léčíme kašel.

Pokud se s kašlem potýkáte déle než pět dní nebo pokud má jeho průběh zhoršující se tendenci i přes užívání léků, neváhejte a vyhledejte lékaře.

Levopront sirup, kapky je léčivý přípravek k vnitřnímu užití. Léčivou látkou přípravku je levodropropizin. Čtěte pečlivě příbalovou informaci. K dostání v lékárnách bez lékařského předpisu.

Autor: Inzerce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video