Trápí vás plísně nohou? Testovali jsme Biodeur s chytrou houbou. | e15.cz

Trápí vás plísně nohou? Testovali jsme Biodeur s chytrou houbou.

ZDROJ: Ženy - E15

Archiv

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Pokud trpíte mykotickým onemocněním nohou, je potřeba vybrat vhodný léčebný přípravek. Můžete vyzkoušet Biodeur - „chytrou houbu“, která je schopna plíseň vypátrat.

Říká se mu „chytrá houba“, ve skutečnosti se jedná o mykoparazita Pythium oligandrum, jenž ke svému životu využívá jiné houby.

Chytrá houba proniká do buněk plísní a kvasinek a vysává z nich pro sebe potřebné látky. Je neskutečně rychlá, patogenní organismy začne likvidovat během desítek minut. Pokud se napadená houba brání a schovává, využívá „chytrá houba“ pohyblivé zoospóry.

Lidskou buňku nechá ale být, ta jí jako potrava neslouží. Po „úklidu“ nežádoucích mikroorganismů Pythium oligandrum odrůstá s pokožkou nebo nehtem a čisté místo se pokryje normální mikroflórou.

Testujeme chytrou houbu

Pod dohledem předních českých mikrobiologů vznikly různé druhy biopreparátů s obsahem chytré houby, k použití pro boj s plísněmi, kvasinkami, ekzémy i lupenkou. Všechny tyto přípravky jsou volně dostupné v lékárnách.

Pro plísně na nohou je určený přípravek Biodeur. Přípravek lze použít při náznacích pachových, hyperhydrotických (nadměrná potivost) a mykotických potíží, kdy k omezení zápachu a potivosti dochází po jeho použití až ve 100%. Rychle se také zastavuje rozvoj a šíření mykózy na ploskách, v meziprstí i na pokožce nohou, pod nehty i v botách.

Podle mikrobiologa MUDr. Karla Mencla, CSc., je přípravek zcela účinný až v 68 % případů i u vážných a rozsáhlých plísní nohou. Tam, kde potíže nevymizí docela, je pomáhá alespoň výrazně zlepšit.

V naší redakci jsme získali Biodeur k otestování a poskytli jsme jej tedy redaktorům a čtenářům, kteří jej vyzkoušeli tzv. na „vlastní nohy“. A o své zkušenosti se podělili i s námi:

Honza P., projekt manager, 30 let

S přípravkem Biodeur jsem velice spokojený. Měl jsem pochybnosti, ale po první lázni byl účinek hned vidět a cítit. Další dávku už jsem tedy neaplikoval a mám zbytek chytré houby schovaný pro případnou potřebu.

Martina S., 28 let, asistentka

Nedávno se mi objevila mykóza, a po běžně dostupných léčivech nebylo vidět žádné velké zlepšení. Proto jsem byla i celkem ráda, že mohu vyzkoušet i tuto novinku. Po první aplikaci bylo citít zlepšení a po absolvování celé procedury mé potíže vymizely.

Monika K., redaktorka Přípravek jsem netestovala na sobě, ale na své šestileté dceři, které v poslední době dost „zasmrádaly“ nožičky, vzhledem k tom, že podle výrobce může být produkt bez problémů aplikován i dětem. Použili jsme jej i na prevenci zápachu obuvi a účinek byl výborný!

Jaromír S, 38 let, dělník

Pracuji v provozu, kde mám na nohou celý den uzavřenou pracovní obuv. Hrozně se mi potily nohy, takže si dovedete představit ten puch, když jsem se zul. Po příchodu z práce, rovnou do koupelny! Z balení jsem použil podle návodu první dávku a bylo to o hodně lepší! Po třetí dávce jsem zatím úplně bez obtíží!

Kateřina P., 37 let, poradkyně

Je to volně prodejný přípravek, takže jsem o něj neočekávala zas až tolik, ale účinek má dobrý. Trochu nepříjemná pro mne byla aplikace, vyžadující celonoční obalení nohou igelitem, raději bych příště volila formu koupelí.

Marta M, 62 let, důchodkyně

Mám už léta cukrovku, a i proto jsem náchylnější k plísni na nohou. Už po použití první dávky jsem viděla zlepšení, po třetí dávce je stav výborný. Aplikace je sice časově trochu náročnější, ale pomůže.

Miroslava Š., 34 let, mateřská dovolená

Momentálně nemám nijak viditelné mykotické potíže, kromě zápachu nohou a bot, který mě neustále provází. Použila jsem první ampulku a vodou s chytrou houbou jsem „vymyla“ i používanou obuv. Byla jsem mile překvapena tím, jak byl rozdíl před a po vidět nebo spíše cítit.

Kateřina S., 30 let, redaktorka

Po použití Biodeuru mi zcela vymizely potíže s pálením a svěděním mezi prsty u nohou. Určitě bych jej při v případě potřeby použila znovu.

Matrin M., 44 let, pekař

Proceduru jsem absolvoval celou, ale na nehtech jsem nezpozoroval známky zlepšení.

Soňa T., 35 let, recepční

Biodeur znám již z dřívějška a jsem s ním zcela spokojená, narozdíl od různých přípravků, které jsem používala kdysi. Mám jej vyzkoušený na lehké plísně nohou, kde opravdu pomáhá. Nyní jej používám hned při počátečním pálení nohou, než se plíseň stačí rozvinout.

Jak Biodeur správně použít?

1. Do vaničky (umyvadla) napustíme 2 litry vlažné vody (cca 34 °C teplé). Ampuli s přípravkem dolijeme stejně vlažnou vodou a protřepeme. Vzniklý roztok vlijeme do vody ve vaničce (umyvadle).

2. Po dobu 40-60 minut omýváme chodidla a meziprstní prostory (čím delší doba koupele, tím zřetelnější účinek).

3. Nohy neosušujeme a necháme je přirozeně oschnout.

4. V roztoku namočíme tampón a vytřeme jím nošenou obuv.

5. Roztok ponecháme do druhého dne.

6. Druhý den přidáme 1 l teplé vody, aby teplota lázně byla cca 34 °C.

7. Po dobu 40-60 minut omýváme chodidla a meziprstní prostory. 8. Nohy neosušujeme a necháme je přirozeně oschnout.

9. V roztoku namočíme tampón a vytřeme jím nošenou obuv.

10. Roztok vylijeme.

11. Po týdnu postup opakujeme s další ampulkou léčebné látky.

12. Po týdnu od druhé aplikace postup opět opakujeme s další ampulkou.

Příklad: Po a Út, za týden Po a Út, za týden Po a Út. Aplikaci je nejlépe provádět večer před spaním.

Autor: Archiv

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video