Trápí vašeho přítele předčasná ejakulace? Víme, co s tím! | e15.cz

Trápí vašeho přítele předčasná ejakulace? Víme, co s tím!

ZDROJ: Ženy - E15

Inzerce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Předčasná ejakulace je problémem v mnoha ložnicích, a to zejména mladších párů. Především nezkušení muži totiž trpí touto obtíží. To ale v žádném případě neznamená, že takové komplikace nemohou trápit i starší ročníky. Už při samotné definici předčasné ejakulace ovšem ztrácíme „půdu pod nohama“, neboť se nejedná o nic jednoznačného. Proto se nejprve zaměříme na ni a teprve poté uvedeme několik tipů, co v takovém případě poměrně spolehlivě pomáhá.

Co je vůbec předčasná ejakulace?

Říkáte si po milování s partnerem, že to zkrátka není ono, co se samotné délky pohlavního styku týče? Jak poznáte, že má Váš protějšek problémy s příliš rychlým vyvrcholením i z lékařského hlediska? Již výše je naznačeno, že předčasnou ejakulaci jde definovat různými způsoby. Podívejme se tedy na ty nejběžnější:

  • Ejaculatio praecox: předčasná ejakulace ve vlastním smyslu. Podle Mezinárodní klasifikace nemocí (MKN-10) jde o čas vyvrcholení do 15 sekund od začátku soulože. Často ovšem lze v mnoha lékařských materiálech nalézt rovněž dobu do jedné minuty.
  • Coitus brevis: příliš krátká soulož. Tímto termínem je označován pohlavní styk, jenž je kratší než tři minuty.
  • Ejaculatio ante portas: tzv. vyvrcholení před branami. Někdy dojde k vyvrcholení ještě před začátkem soulože.
  • Ejaculatio intra portas: tzv. vyvrcholení mezi branami. V tomto případě jde o výron semene při zavádění penisu do pochvy. Žena si tedy opět příliš neužije.
  • Relativní předčasná ejakulace: pokud si říkáte, že ve vašem vztahu podobný problém neexistuje, možná Vás vyvedeme z omylu. Termín „relativní předčasná ejakulace“ totiž označuje situaci, kdy muž dosáhne orgasmu dříve než jeho partnerka.

Jak bojovat s předčasnou ejakulací?

Nejprve je pochopitelně nutné zjistit, v čem spočívá příčina předčasného vyvrcholení vašeho partnera. Následné kroky se k tomu přímo vztahují. Může se jednat pouze o nedostatek zkušeností, jak je tomu ve většině případů, které se postupem času dostaví. Nicméně příčinou mohou být i problémy fyziologického charakteru, tedy kupříkladu zvýšená vodivost periferních nervů, zkrácená uzdička či zánět prostaty.

1. Kegelovy cviky

Kegelovy cviky zná zřejmě i mnoho žen. Tato technika na posílení pánevního dna byla totiž původně vyvinuta právě pro ně. V současné době ji nicméně s úspěchem praktikují i muži. Nejdůležitější přitom je identifikovat správné svaly pánevního dna. Toho lze dosáhnout při močení. Ano, nespletli jsme se. Když bude muž pravidelně zadržovat proud moči, svaly, jež k tomu používá, jsou ty správné. Poté již lze Kegelovy cviky praktikovat i mimo toaletu, přičemž po několika týdnech až měsících by mělo dojít k pozitivnímu účinku na ejakulaci a navíc také ke zlepšení erekce. Která žena by byla proti?

2. Doplňky stravy

Doplňky stravy nemají mnohdy právě nejlepší pověst, nicméně aktuálně poměrně nezaslouženě, neboť mnohé z nich skutečně fungují. V oblasti problémů s předčasnou ejakulací existuje hned několik zajímavých přípravků, jež lze zcela určitě doporučit. Za všechny jmenujme alespoň kanadský doplněk stravy Vimax, který se celosvětově těší velké oblibě. Pochopitelně lze takové přípravky zkombinovat s různými technikami, jako jsou výše zmíněné Kegelovy cviky, a tím jejich účinek ještě posílit.

3. Znecitlivující prostředky

Oddálení ejakulace lze dosáhnout i „jednorázově“, a to kupříkladu díky znecitlivujícím krémům a sprejům. Penis po jejich aplikaci není tak citlivý, což se samozřejmě může pozitivně promítnout do délky pohlavního styku. Další možnost představují znecitlivující kondomy, vesměs obsahující benzocaine. Muži si sice s těmito prostředky soulož asi tolik neužijí, nicméně třeba právě s jejich pomocí získají větší sebedůvěru a následně už ani nebudou třeba.

4. Změny, změny a zase změny

Lze toho pochopitelně dělat daleko více. V prvé řadě stojí za to si o celém problému promluvit s partnerem a dát najevo pochopení, neboť jenom tím z něj můžete setřást „nepřiměřený tlak z výkonu“, jenž si sám na sebe vytvořil. Pomoci může i uspokojení rukou či ústy před souloží, změna polohy (např. ta „na koníčka“ často funguje) anebo přerušení soulože před vyvrcholením a pokračování až za určitou dobu. Zkrátka a dobře, možností máte požehnaně.

4 milostné polohy pro větší kontrolu nad předčasnou ejakulací.

5. Návštěva odborníka

Pokud ovšem všechny předchozí metody selžou, možná je načase přimět partnera navštívit odborníka. Sexuolog přesně diagnostikuje příčinu problému a zařadí ji do správného kontextu, což je samo o sobě uvolňující. Dále může předepsat speciální léky nebo navrhnout další léčebný postup. V případě již naznačených fyziologických příčin totiž všechny výše nastíněné techniky s největší pravděpodobností fungovat nebudou.

Autor: Inzerce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video