Týden citlivé pleti | e15.cz

Týden citlivé pleti

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
V současnosti si více než dvě třetiny žen v Evropě stěžují na citlivou pokožku, která se velmi snadno podráždí. Důvodem jsou nejen životní prostředí, stres a další faktory, ale také to, že dnes ženy věnují své pleti větší pozornost.

Co je to citlivá pleť?


Citlivou pleť lze charakterizovat jako pleť, která je přirozeně zranitelná. Reaguje podrážděním na vlivy, které jsou obvykle dobře tolerovány a hůře se brání různým útokům.

Tato hyperreaktivita pleti je přímo spojena s podrážděním nervových zakončení v pleti a projevuje se v závislosti na profilu citlivé pleti prostřednictvím nejrůznějších symptomů: píchání, pnutí, svědění, pálení občas spojené se začervenáním.

Autor: Ženy - E15


Citlivá pleť nemusí nutně být alergická


Citlivost pleti je tedy přímo spojena s podrážděním nervových zakončení v epidermis a nesmí být zaměňována s alergií.
Alergie je reakce imunitního systému organizmu na opakovaný kontakt s alergenní substancí.

Organizmus identifikuje tuto substanci jako nebezpečnou, a proto na ni reaguje přehnaně a abnormálně: začervenáním, pícháním, pnutím, vyrážkou. V nejzávažnějších případech můžeme pozorovat otoky na obličeji a dýchací potíže.

Značka La Roche-Posay vytvořila pro všechny typy citlivé pleti SensiTest, patentovanou vědeckou diagnostiku citlivé pleti, která byla vyvinuta ve spolupráci s dermatology. 

SENSITEST je objektivní diagnostická metoda citlivé pleti, která umožňuje určit kompletníprofil citlivé pleti.

Metoda testování odráží 20 otázek, které postihují 2 kritéria:

  • intenzita reaktivity pleti
  • původ reaktivity pleti

V pozadí těchto 20 otázek se skrývá patentovaný algoritmus (ADPS, Algoritme Diagnostic des Peaux Sensibles, diagnostický algoritmus citlivé pleti), který vznikal v průběhu 10 let výzkumu probíhajícího ve spolupráci s dermatology na více než 6000 osobách po celém světě.


Autor: Ženy - E15V týdnu od 20. do 24. dubna letošního roku bude ve vybraných lékárnách po celé České republice probíhat akce TÝDEN CITLIVÉ PLETI,  která Vám pomůže určit jaký typ citlivé pleti máte právě vy.
Během tohoto týdne získáte informaci jak o vaši pleť pečovat, bude Vám doporučen adaptovaný program péče a navíc můžete i získat dárek, balíček minipřípravků na citlivou pleť v hodnotě 350 Kč. 


Veškeré informace a seznam lékáren s projektem naleznete na www.sensitest.cz
15. dubna 2004

 
 

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video