Uklidňující techniky | e15.cz

Uklidňující techniky

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Jak se rychle zklidnit, uvolnit a dostat ze sebe negativní energii?  

Rychlá technika
Několikrát za sebou se hluboce nadechněte a poté pořádně vydechněte až k bránici. Při  výdechu silně zatněte hýžďové svaly a pěsti, při výdechu je opět povolte. Opakujte  několikrát za sebou, budete se cítit klidnější, svěží a uvolněnější.

Slovní technika
určete si jedno slovo, které bude vaším heslem. To slovo by nemělo mít žádný význam, aby  nevznikla při jeho přeříkávání žádná asociace -to slovo si vytvořte uměle. Pak se  pohodlně posaďte do křesla, zavřete oči, uvolněte se a pomalu dýchejte. V klidu  si  opakujte zvolené slovo a soustřeďte se jen na něj. Pokud se vám budou myšlenky  rozutíkávat, vždy se vraťte zpět ke svému slovíčku. Toto cvičení si opakujte několik  minut každý den, podvědomí se ho pak spojí s navození klidu a pokud ho pak vyslovíte v  nějaké vypjaté situaci, pomůže vám k tomu se rychle zklidnit.

Vizuální technika
Toto cvičení provádějte večer v posteli před usnutím nebo kdykoli přes den. Pokud máte  neodbytné myšlenky, které se vám neustále vrací, problémy, které vám nedají pokoj a  vtíravé negativní představy, tak si sedněte nebo lehněte, zavřete oči a představujte si,  že máte v hlavě velikou skříň plnou šuplíků a v každém šuplíku je schovaný některý váš  problém. Šuplíky jsou otevřené a vy je budete imaginárně se své hlavě zavírat, čím se  uzavře každý váš problém, který vás trápí. Nebo s můžete představovat, že máte v hlavě  četu uklizeček s košťátky, které důkladně vymetají všechny vaše problémy z hlavy ven.

Zívací technika
To nevadí, že je den a vy jste vstávali už před dlouhou dobou. Přesto si udělejte zívací  cvičení, které spočívá v tom, že si opravdu dlouze zívnete současně s pořádným protažením  těla. Odstraníte tak strnulost a blokády.

Šlapací technika
Na zem si položte malý tvrdý polštářek, stoupněte si na něj, uvolněte se a v klidu na něm  přešlapujte, celé tělo nechte  volně viset, jako byste byli hadrový panák. Přešlapujte  několik minut, pokud nebudete úplně uvolnění.

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video