VacuShape: Blahodárný podtlak | e15.cz

VacuShape: Blahodárný podtlak

Vendula Kochanová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
VacuShape dnes již zdomácněl v  mnoha našichch welness a fitness centrech. A není divu, protože jeho obliba stále stoupá.

Upřímně, která žena netouží po dokonalé postavě. Pevný zadeček, ploché bříško a stehna bez celulitidy jsou snem snad každé ženy či dívky. Zvláště po zimě, kdy odkládáme do šatníku objemné svetry a huňaté kabáty, se pak mnohé z nás vydávají takřka na křižácké tažení proti nadbytečným kilogramům.

A tak mučíme svá těla v posilovnách, potíme se na hodinách aerobicu či spinningu a mnohdy nás při onom sportování napadne, zda by se nenašel snadnější a účinnější způsob, jak dát tukům vale. Odpovědí na výše položenou otázku může být VacuShape- pohybový podtlakový systém.

O pohybovém podtlakovém systému se hovoří jako o revolučním aerobním stroji. VacuShape totiž kombinuje působení podtlaku a chůzi na pásu. Přístroj byl vyvinut především s ohledem na problémové ženské partie, jako jsou stehna, zadeček a bříško. Některé z nás jistě zažily situaci, že i přes veškeré možné snažení, kilogramy z těchto problémových partiích ne a ne shodit.


Autor: Ženy - E15


Problém tkví v tom, že u žen se depotní tuk ukládá zejména v podbřišku, hýždích a stehnech. Tento depotní tuk tělo velmi špatně prokrvuje. Provozujeme- li určitou aerobní aktivitu, po určité době tělo začne spalovat tuky jako zdroj energie. Samozřejmě, nejprve tělo sáhne po tucích, které jsou pro ně snadno využitelné- tedy po nejlépe prokrvené tukové tkáni, která se nachází například na prsou. Výsledkem tedy je, že ačkoli sportujeme s cílem pěkně si vyformovat postavu, hubneme především na ňadrech, pažích, ramenech či obličeji, avšak v problémových partiích tuková tkáň stále zůstává.

Cvičení na VacuShape probíhá formou svižné chůze na běžeckém pásu po dobu třiceti minut. Spodní část těla je přitom hermeticky uzavřena v podtlakové kabině. Zde střídavě nastává podtlak. Podtlakovou masáží je krev nasávána do kapilár v podkoží, kde působí jako přepravní médium a odvádí tuk z tukových buněk ke svalům, protože jedině zde je možno tuk spálit.

Autor: Ženy - E15


VacuShape tedy aktivuje nejen metabolismus tuků, ale také lymfatický systém, který zajišťuje lepší odvádění metabolických zplodin z organismu. Výrazné prokrvení pokožky a lepší zásobování kyslíkem, vitamíny, minerálními látkami a enzymy pak pomáhá odstranit pomerančovou kůži. 

Jedna třicetiminutová lekce vás vyjde zhruba na 230 Kč. V nabídkách sportovních center jsou však i výhodné permanentky, které mohou výrazně ulevit vaší peněžence. Například při investici do permanentky na dvacet vstupů, vás pak může vyjít jedna lekce na 165 Kč. Dále jsou v nabídce zajímavé balíčky, které kombinují cvičení na VacuShape s cvičením v kardio zóně, či s další novinkou welness a fitness, přístrojem Power Plate. Cvičení na Power Plate se dokonce doporučuje, jako komplementární k lekcím v podtlakovém pohybovém systému.

Autor: Ženy - E15


Z vlastní zkušenosti mohu říci, že cvičení na přístroji VacuShape není nijak zvlášť náročné a je tedy vhodné pro všechny věkové a váhové kategorie. Navíc, o zábavu se vám při cvičení postará seriál, který běží na monitorech, které jsou součástí přístroje. A to si pak člověk nepřipadá jako ve „fitku“, ale jako v pohodlí vlastního obývacího pokoje.


Autor: Vendula Kochanová
Foto: www.vacushape.cz
1. března 2010

Autor: Vendula Kochanová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery