Vánoční desatero | e15.cz

Vánoční desatero

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Zanedlouho nastane čas Vánoc, čas pohody, klidu, ale také čas návštěv, nadbytku dobrého jídla a pití. Pro většinu hubnoucích je to velmi náročné období.

Vždyť vánoční cukroví, bramborový salát a smažený kapr k vánočním svátkům neodmyslitelně patří a těmto lákadlům se jen těžce odolává. Je dobré si však uvědomit, že lidové rčení „lehce nabyl, lehce pozbyl“ o hubnutí neplatí. Přibrat 5 i více kilogramů jde velmi snadno, ale zbavit se tohoto přebytečného tuku vyžaduje značné úsilí. Proto bychom Vám chtěli dnes předat několik dobrých rad, jak lze toto období zvládnout a přitom nepřibrat.

Vánoční desatero


1. Nekažte si vánoční atmosféru stálým přemýšlením nad tím, že něco nesmíte. Naplánujte si menší porci vybraného pokrmu a tu si patřičně vychutnejte. Nejjednodušší metoda je „JJP“ - jez jen polovinu a talíř si dozdobte zeleninovou oblohou.

2. Štědrovečerní kapr nemusí být vždy smažený v trojobalu, ale chutný je i přírodní. Pokud si řízek nemůžete odpustit - snažte se smažit na menším množství oleje nebo zcela bez tuku na vhodně upraveném nádobí. Po osmažení odsajte přebytečný tuk ubrouskem nebo ponořte osmažený kousek ryby na zlomek vteřiny do vařící vody.

3. Při přípravě bramborového salátu vynechte majonézu a nahraďte ji bílým jogurtem či použijte majonézu „light“v kombinaci s jogurtem. Součástí salátu nemusí být uzenina či vejce, ale zvyšte naopak množství zeleniny.

4. Vánoční cukroví nemusíte dojídat ještě o Velikonocích. Napečte jen množství nezbytně nutné a připravujte raději menší kousky. Nepečte ve velkém předstihu a při pečení zbytečně neochutnávejte. Vybírejte méně kalorické druhy. Máslové krémy nahraďte pudinkovými a snažte se méně sladit.

5. K Vánocům patří neodmyslitelně ovoce. Mějte na stole stále plnou mísu a pokud dostanete chuť na něco sladkého, sáhněte raději po jablku, než po talířku s cukrovím.

6. Cukroví lze dobře nahradit i miskou sušeného ovoce (meruňky, švestky, jablečné křížaly) mohou vhodně doplnit Váš vánoční stůl.

7. Nenechávejte cukroví, oříšky a jiné kalorické potraviny stále vystavené v obývacím pokoji. Svádí Vás to stále uzobávat.

8. Klasické chlebíčky zaměňte za menší jednohubky. Základem nemusí být vždy veka, ale i tvrdý nízkotučný sýr eidam nebo tofu, ale i zelenina (např. okurka). Zdobit můžete hroznovým vínem, dílem mandarinky, pomeranče nebo olivou.

9. Dávejte si pozor na alkoholické nápoje a slazené limonády, obsahují zbytečně mnoho „prázdných“ joulů.

10. Neseďte celé Vánoce u televize. Naplánujte si procházky a výlety. Využijte volný čas k pohybu, jděte si i zacvičit.


Věříme, že toto „desatero“ Vám pomůže zvládnout nástrahy letošních Vánoc. I když v tomto období asi nebudete hubnout, alespoň se snažte, aby Vaše váha zůstala stejná.


Uvedeno ve spolupráci s

www.merrylinka.cz


Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video