Všeobecná zdravotní pojišťovna bojuje proti obezitě | e15.cz

Všeobecná zdravotní pojišťovna bojuje proti obezitě

ZDROJ: Ženy - E15

Ženy.cz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Z posledního výzkumu VZP a STEM/MARK vyplynulo, že stav obezity a nadváhy v České republice je dlouhodobě neudržitelný. S nadváhou se potýká 34 %, s obezitou 21 % české dospělé populace. Tyto závažné celospolečenské problémy s sebou nesou rostoucí riziko řady onemocnění, např. cukrovky 2. typu, aterosklerózy, vysokého krevního tlaku, některých nádorových onemocnění nebo depresivních stavů.

Všeobecná zdravotní pojišťovna si dobře uvědomuje tento negativní trend, a proto již šestým rokem podporuje boj proti obezitě, a to prostřednictvím komplexního edukačního programu Žij zdravě.

Program Žij zdravě se obrací k laické i odborné veřejnosti prostřednictvím širokého spektra aktivit. Jeho hlavním cílem je přispět ke zlepšení zdraví české veřejnosti a rozvíjet osvětu v oblasti obezity a nadváhy i přidružených onemocnění.

Zároveň se program snaží systematicky informovat českou společnost o tom, že změna stravovacích návyků a tělesné aktivity vede ke snižování počtu lidí, kteří trpí nadváhou a obezitou, zkvalitnění života a prodloužení jeho délky. Ústředním mottem programu je rovnice zdravého životního stylu: „lépe jíst + více se hýbat = zdravě žít.“

V rámci programu je realizována řada aktivit:

• Internetový portál www.ZijZdrave.cz s aktuálními články o hubnutí a zdravém životním stylu, poradnami odborníků a užitečnými aplikacemi.
• Týdny otevřených dveří v rekondičních centrech, v jejichž rámci mohou klienti VZP zdarma konzultovat problematiku životního stylu s odborníky.
• Přednášky o racionálním stravování pro rodiče malých dětí.
• Edukační internetový portál pro děti a teenagery,www.YesNeYes.cz,komunikující pomocí článků, poraden, receptů a videí.
• Zábavně-vzdělávací roadshow, Jízdy YesNeYes,nejen o zdravém jídle a pravidelném pohybu.
• Soutěž O nejlepší školní oběd, jejímž cílem je zdůraznit roli školního stravování v boji proti dětské obezitě.

Více o programu Žij zdravě naleznete na www.ZijZdrave.cz a www.YesNeYes.cz.

Autor: Ženy.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video