Vybijte se! Nabijte se! | e15.cz

Vybijte se! Nabijte se!

Pavla Maříková (Dieta)

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Potřebujete vybít energii a dostat ze sebe nahromaděný stres? Zkuste některou z následujících netradičních lekcí. Občas člověk potřebuje zpestřit svůj zaběhnutý rytmus.

Autor: Ženy - E15

Lodní lana 


Kde vyzkoušíte: Holmes Place (www.holmesplace.cz)

Jde o náročný program, který lze cvičit buď jako ucelený, nebo jeho prvky zařadit do intervalového tréninku. Cvičí se s různě dlouhými a tlustými lany. Cvičení s lodními lany můžeme rozdělit do tří základních kategorií. Zaprvé jde o švihovou metodu - se staticky upevněným lanem se manipuluje za konce formováním různých vln, švihů a hodů. Dále tahová metoda - lano ovinuté okolo tyče se tahá či svinuje pod různými úhly a v různých postojích. Nebo kombinovaný trénink. Existuje více než třicet různých cviků, které krásně procvičí celé tělo. A co vás čeká? S lany budete švihat o zem, tahat za ně, vlnit s nimi apod. Že to nevypadá jako nic těžkého? Vyzkoušejte a věřte, že po hodině budete odcházet zplaveni (minimálně) jako po hodině spinningu.

Runbiking

Kde vyzkoušíte: e-shop (www.runbiking.eu)

Kolo bez sedla? Navíc se zadním kolem větším? Pokud na něm budete chtít jezdit jako na klasickém kole -okamžitě spadnete. Musíte zpevnit celé tělo a narovnat záda. Český konstruktér Jiří Laurin chtěl vymyslet kolo ideální do města a také pro ty, kteří vyznávají svobodu pohybu. Šlape se vestoje středem zadního kola a pohyb na něm připomíná rychlý běh. Člověk se ale paradoxně mnohem méně unaví. Navíc se dostanete snadněji přes schody a vysoké obrubníky.
Runbiking není pro úplné sportovní začátečníky. Je potřeba síly, vytrvalosti, ale především dokonalého zpevnění středu těla.
Odměnou vám ovšem budou nejen vysportované nohy, ale také pevné celé tělo.

Skákací boty

Kde vyzkoušíte: www.skakaciboty.cz

V těchto sedmimílových botách můžete vyskočit až dva metry vysoko, čtyři metry daleko a běžet rychlostí 30 km v hodině.
Přitom nemusíte oplývat nijak závratnou kondicí. Centrum rovnováhy je stejné jako při chůzi. Většina lidí zvládne první samostatné kroky na skákacích botách do pěti minut! Chůze samotná fyzicky příliš náročná není. Ovšem při skákání se už pořádně zapotíte. Kromě posílení kardiovaskulárního systému trénujete svaly na dolních končetinách, ale také hluboké stabilizační svaly. Pro začátek si boty můžete jen půjčit a naučit se základní pohyby, a teprve později do bot investovat.

Bootcamps


Kde vyzkoušíte: www.bootcamps.cz

Potřebujete trenéra i dobrou partu lidí k tomu, abyste se vybičovali k maximu? Zkuste bootcamps! Už jen čas je naprosto šibeniční - vstát v půl sedmé ráno a jít na tvrdý trénink, to chce velkou dávku motivace i sebezapření.
Bootcamps probíhají buď venku v parku, nebo v tělocvičně a zahrnují prvky, které se využívají při tvrdém výcviku amerických vojáků. Čeká vás kompletní aerobně-silový trénink, při kterém budete běhat, dělat dřepy, skákat, využívat překážek v přírodním terénu, dělat kliky apod. Vyzkoušet jej můžete, i kdy nemáte příliš sportovních zkušeností.

Autor: Pavla Maříková (Dieta)

Autor: Pavla Maříková (Dieta)

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video