Vyrážíme na podzimní trek | e15.cz

Vyrážíme na podzimní trek

ZDROJ: Ženy - E15

Shutterstock

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Slunečné babí léto a na něj navazující podzim lákají k výletům do přírody. Slunce ještě dovede zahřát, ale jeho letní intenzita je pryč, což je pro výšlapy rozhodně příjemnější. Abyste si toulky přírodou užili, je nezbytné dobře se vybavit.

Boty

Základem jsou nepochybně dobré boty. Velkou výhodou jsou boty „rozchozené“, kde vám nehrozí otlačené prsty a puchýře. Kupujete-li boty nové, dbejte na jejich pečlivé vyzkoušení v prodejně, která by měla být vybavená i nakloněnou rovinou, aby bylo jasné, že bota skutečně sedí.

Noha se v botě nesmí pohybovat a neměla by sjíždět z paty, zároveň nesmí být ani příliš těsná, aby tlačila,“ vysvětluje vedoucí prodejny Hervis Ondřej Šourek. Neméně důležité jsou i ponožky. Sebelepší bota se bez kvalitních ponožek prostě neobejde. Volte trekové ponožky z moderních materiálů, které dobře odvádějí pot a šetří tak nepromokavou membránu boty.

Co na sebe?

Heslem, kterým byste se měli řídit při výběru oblečení je „volnost pohybu“. Na džíny raději rovnou zapomeňte. Ne že byste výlet s nimi nezvládly, ale sportovní outdoorové oblečení poskytuje mnohem větší komfort. „Oblečení vybírejte tak, aby se dalo vrstvit. První vrstva termoprádlo, další vrstva pak fleece či softshellová bunda. Pokud to vypadá na déšť, přibalte nepromokavou svrchní vrstvu,“radí Ondřej Šourek.

Aktuální nabídka sportovního oblečení disponuje funkčním moderním střihem a elegantním designem, se kterým nebudete za „čundráka“ ani pokud náhodou zabloudíte do města. Použité materiály odvedou pot, když je horko a v chladném počasí zase zahřejí.

Batoh

Na jednodenní výlet vám naprosto postačí batoh do 30 litrů. Měla by se do něj vejít voda (2,5 L), pláštěnka či jiná nepromokavá svrchní vrstva a náhradní oblečení a ponožky a nějaký ten proviant.

Počítáte-li s noclehem pod širým nebem, vybírejte z batohů od 50 L výše. Navíc s sebou ponesete ještě spací pytel, karimatku a vzhledem k chladným ránům není od věci ani stan. Jeho části se dají rozdělit mezi více lidí, takže se nepředřete a budete mít klidnější spánek.

Doplňky

V poslední době se stále více osvědčují nordické hole, které usnadňují chůzi do kopce a dodávají člověku větší stabilitu

Autor: Shutterstock

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video