Vyřeší vaše problémy liposukce? | e15.cz

Vyřeší vaše problémy liposukce?

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Chcete řešit vaše problémy s tukovými polštářky liposukcí? Jaká vlastně je tato metoda, co obnáší a pro koho je vhodná?

Kdo by je neznal- tukové polštářky, které se tvoří zrovna na těch partiích, které bychom si přály mít krásné a štíhlé. Co s tím, když máme tak rády čokoládu a sladkosti a další z těch jídel, která s podílejí právě na jejich vzniku? Co s tím, když se tak nerady hýbeme a mučíme naše těla v posilovně? A co taková liposukce, ta by přeci jakoby mávnutím kouzelného proutku mohla vyřešit naše problémy…nebo ne?

Co vůbec tento zákrok znamená a je opravdu řešením na naše potíže?
Liposukce je metoda k odstranění nebo snížení množství tuku v těle odsáním. Není způsobem, kterým by se řešila obezita, tu je nutno odstranit dietou a pohybem. Jde o jakési jemné doladění tvarů našeho těla tím, že se sníží podkožní tukové vrstvy odsátím určitého množství tuku tam, kde dochází k jeho nadměrnému ukládání. Tuk, který se shromažďuje v některých patriích těla (jde hlavně o boky, stehna, hýždě, břicho, dále pak krk a podbradek) v polštářcích tak, že může deformovat postavu i asymetricky a na které nezabírá ani pohyb ani dieta (a nejde tedy o rovnoměrné rozložení tukové tkáně), je možné odstranit právě liposukcí. Samotnému provedení předchází pohovor s lékařem, které upozorní na možnosti, ale i rizika prováděného zákroku. K těm patří hlavně to, že výsledek operace se dá odhadnout jen přibližně, protože není možné určit tolik tuku se přesně při operaci odebere, zvláště pak při asymetrii. Výsledek je také dán elasticitou kůže. Nedoporučuje se odsávat velké souvislé plochy, například přední strany stehen, protože se nedá vyloučit, že by se v těchto místech nevytvořily nerovnosti.

Operace je prováděna v narkóze (někdy také v místní anestezii při menším rozsahu)a spočívá v tom, že lékař odsaje tuk jemnou trubicí zavedenou v místě požadovaného výkonu, přičemž kanyla je napojena na sací zařízení. Operační řezy jsou vedeny v místech co nejméně viditelných (na bocích v místě spodního prádla, v rýze pod hýžděmi, v podkolení ohybové rýze apod). Po operaci lékař pokryje plochy elastickou náplastí nebo návlekem. Bolest po zákroku bývá srovnatelná jako při pohmoždění či nárazu. Domů pacient odchází většinou druhý den, další týden tráví lůžku a další celý měsíc nesnímá elastický návlek (pouze při osobní hygieně na krátkou dobu)a dochází pravidelně na kontroly. Ta poslední bývá většinou po uplynutí 3 měsíců. Horní věková hranice pro provedení liposukce operace není dána, záleží na každém konkrétním jedinci, jako optimální se však její pacient  mezi 18- 35 lety. Po operaci zůstávají jen velmi malé a nenápadné jizvičky (do 1 cm v místě zavedení odsávací sondy), pokud je však liposukce kombinovaná s následným odstraněním přebývající kůže, jsou jizvy již znatelnější. Pokud po operaci přiberete na hmotnosti, jde o celkový příbytek, nikoliv na místech bývalých tukových přebytků. Efekt operace je ve většině případů trvalý. Operaci není možná u pacientů se závažnějšími systémovými chorobami, hlavně pak kardiovaskulárními a u lidí s poruchami krevní srážlivosti. 

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery