Vyzkoušeli jsme za vás: Fitball – míče, které vám zařídí krásnou postavu | e15.cz

Vyzkoušeli jsme za vás: Fitball – míče, které vám zařídí krásnou postavu

ZDROJ: Ženy - E15

Vendula Kochanová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Pořídily jste si velký balón na cvičení, s tím, že si v pohodlí domova „vyhopsáte“ lepé tvary a teď jen s balónem marně zápasíte? Zkuste navštívit lekci fitballu, kde vám poradí, jak na balón vyzrát. Naše redaktorka Vendula to vyzkoušela také.

Také jste, podobně jako já, balón po pár týdnech odložily, protože kromě poskakování a hopsání, vás žádné jiné cviky nenapadaly? Anebo jste při vehementnějším snaze narážely do nábytku a sklízely pak posměch okolo jdoucích členů domácnosti? Pokud se ve výše zmíněném popisu poznáváte, je čas na radikální změnu.

Osobně jsem se podobným kolektivním cvičením většinou vyhýbala, a když už, tak si vybírala, ty dynamičtější, u kterých člověk „propotí triko“ a pořádně se rozhýbe, typu aerobic bosu či zumba. Nezdary s domácím cvičením na míči mě však přivedly na lekci fitballu, který mě dříve nikterak nelákal. O tom, že to nebyla špatná volba, jsem se přesvědčila hned po první lekci.

Sympatické bylo už jenom to, že na lekci fitballu narazíte opravdu na všechny věkové kategorie, od třináctiletých slečen, které si přišly zacvičit s maminkou, přes studentky vysokých škol, až po ženy středního věku, ty všechny se tu na míčích nadšeně pohupují. Cvičí zde vedle sebe rovněž všechny váhové kategorie. U cvičení na balónech totiž na váze skutečně nezáleží. Některé velké míče mají nosnost až 300kg, takže všechny výmluvy typu, „na cvičení na míči jsem příliš těžká“ jsou neopodstatněné.


5392734:normal690:true:true
Ilustrační foto

Při cvičení na míči, podobně, jako u jiných fyzických aktivit, je třeba dodržovat určité zásady a už samotný posez je důležitý. Už proto má význam zajít si alespoň na pár lekcí fitballu, kde vám zkušená instruktorka vše vysvětlí a zkontroluje správné provedení cviků. Nehledě na to, že kolem sebe máte v tělocvičně více místa, než v obýváku, kolektiv vás vyburcuje k větším výkonům a donutí vás cvičit celou hodinku, čehož byste doma jen stěží dosáhly.

Obecně je fitball cvičení, jako stvořené pro moderní dobu a současný životní styl. Sedavé zaměstnání, dlouhé hodiny strávené u počítače, to vše se podepsalo na našem držení těla. Stejně jako stres, špatné stravovací návyky a nedostatek času na cvičení, vystavili účet našim postavám, kde tu a tam nějaké to kilo přebývá, nebo nemá ty správné křivky, či bojujeme s ochablými svaly. Odpovědí na všechny problémy může být, alespoň částečně, právě fitball.
 
Na míči můžeme zlepšit naše držení těla, efektivně posilovat, ale také si zacvičit dynamičtější aerobní typy cvičení, kterými se obvykle při lekcích začíná. A jestli jste si podobně jako já mysleli, že se při cvičení na míči nemůžete pořádně zapotit, tak jste na omylu. Dobrá instruktorka vám dá pořádně do těla, a i když jsou lekce fitballu většinou zaměřené spíše na posilování a protahování, tak z vás v úvodní zahřívací patnáctiminutovce vyždímá pár pěkných krůpějí potu.

Autor: Vendula Kochanová
4. července 2011

Autor: Vendula Kochanová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video