VZP přispívá na očkování proti rakovině děložního hrdla | e15.cz

VZP přispívá na očkování proti rakovině děložního hrdla

Ženy.cz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
I v letošním roce přispívá Všeobecná zdravotní pojišťovna svým pojištěnkám na očkování proti karcinomu děložního hrdla. Příspěvek je určen pro dívky ve věku od 14 do 25 let, které vzhledem ke svému věku nemohou využít očkování hrazeného z veřejného zdravotního pojištění.

V rámci projektu „3 dávky s výhodou“ jim Všeobecná zdravotní pojišťovna přispěje na vakcinaci částkou 1 000 Kč.

Od dubna letošního roku mají 13leté dívky hrazeno očkování proti karcinomu děložního hrdla z veřejného zdravotního pojištění. Vzhledem k tomu, že karcinom děložního hrdla je závažné onemocnění, na které ročně umírá okolo 400 žen, chce VZP možnost účinné prevence v podobě očkování zpřístupnit také starším dívkám a mladým ženám.

Program „3 dávky s výhodou“, v rámci kterého dívky získají příspěvek ve výši 1 000 korun na toto očkování, patří do tzv. voucherového systému VZP.

Voucher na slevu si klientka před zahájením očkování vyzvedne na libovolné pobočce. Poté si zakoupí očkovací látku u svého gynekologa, pediatra nebo v očkovacím centru (případně na základě předpisu v lékárně, která je do projektu zapojena). Lékař, lékárna, případně očkovací centrum platbu vakcíny potvrdí do voucheru.

Po předložení vyplněného voucheru a potvrzení o zaplacení všech tří dávek (účtenka) vyplatí VZP klientkám příspěvek ve výši 1 000 Kč.

Potvrzení o zaplacení a vyplněný voucher je třeba předat na pobočku VZP nejpozději do 31. 12. 2012. Pokud bude klientce aplikována první dávka v období od 1. 6. 2012 do 30. 6. 2012, může zaplatit za očkovací schéma postupně po jednotlivých dávkách.

Příspěvek pak obdrží po zaplacení třetí dávky. V případě, že jí bude první dávka aplikována od 1. 7. 2012 do 1. 11. 2012, musí zaplatit cenu za celé očkovací schéma (tedy včetně ceny za 3. dávku) nejpozději již při druhé aplikaci.

VZPAutor: Ženy - E15

Příspěvek získá po zaplacení. Pokud bude aplikována první dávka v období od 1. 11. 2012 do 31. 12. 2012, musí si klientka zakoupit celé očkovací schéma (všechny 3 dávky) již při aplikaci první dávky. Příspěvek je totiž možné získat až po zaplacení všech tří dávek.

Na trhu jsou v současné době dostupné dvě očkovací látky:
- Cervarix, za niž klientka zaplatí maximálně 5 490 Kč (3x 1 830 Kč)
- Silgard, jejíž cena je maximálně 7 290 Kč (3x 2 430 Kč)

www.vzp.cz/3-davky-s-vyhodou.

Autor: Ženy.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery