Wellness - správný výběr je důležitý | e15.cz

Wellness - správný výběr je důležitý

Dora Michálková

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Při výběru relaxačního wellness zařízení platí více než kde jinde – dvakrát měř a jednou řež. Vždy je dobré dopředu projít konkrétní nabídku, seznámit se prostředím a nashromáždit informace předem.

Dobré wellness centrum se dá odlišit poměrně dobře. Kvalitě zařízení napomáhá profesionální přístup zaměstnanců. Terapeut by měl dopředu seznámit klienta s průběhem procedury, jednotlivé kroky popsat a vysvětlit jejich vliv na organizmus, představit kosmetiku a prostředí a přístroje, které k procedurám využívají.

Klient by měl dopředu vědět, co terapeut bude s jeho tělem dělat, stejně tak terapeut bude chtít vědět, jaké případné neduhy klienta souží, aby se na ně mohl správně zaměřit a mohl pomoci je vyřešit. Tento dialog je velmi důležitý a je to dobré rozeznávací znamení.

5389178:normal690:true:true

Maximálně funguje první dojem


Při vstupu by se klienta měli ujmout, ať už recepční, nebo člověk u kterého se na procedury klienti objednávají. Měl by mít rozhodně přehled o všech procedurách, o postupech, o použité kosmetice a vše nově příchozímu vysvětlit a popsat.

Kvalitní kosmetika je samozřejmě nedílnou součástí všech wellness programů

TIP: Pro kvalitní a příjemný zážitek zkuste luxusní lázně Pure Spa hotelu Le Palais v Praze. Procedury provádějí velmi dobře vyškolení terapeuti ve velmi krásném a příjemném prostředí s kvalitní kosmetikou přímo z karibiku. Prohlédněte si více na www.palaishotel.cz.


Už v této první fázi by mělo být znát, zda je zrovna toto to správné místo. Důležitá je atmosféra, ale rozhodně také informace. Seznámit se s terapeutem ještě před první návštěvou také není na škodu, doporučí tu proceduru, která bude nejlépe vyhovovat.

 

Autor: Ženy - E15


Prostředí je pro wellness procedury a lázně vůbec velmi důležité. Za prvé dělá první dojem a příchozího má samozřejmě dobře naladit. Pokud je tomu naopak, je v podstatě celá procedura, celé uvolnění a relaxace člověka pryč.

TIP: Vybírejte prostředí, které je Vám příjemné, které ve vás navodí pocit uvolnění a klidu. Jen pokud budou impulsy působit na všechny smysly a budou příjemné, jen tak je možné zaručit kvalitní a příjemný zážitek z masáží, koupelí a wellness procedur vůbec.


Představte si, že přijdete do místnosti, která vypadá jako bílý operační sál, když se svléknete do ručníku, je vám zima, protože teplota je nastavena nejspíš na lidi ve svetru, světla svítí ostře, že z toho bolí oči – takové prostředí rozhodně není dobrý začátek k uvolnění. A nutno podotknout, že i kdyby měl terapeut ruce úplně celé ze zlata, zážitek a relaxace nebude probíhat dobře, pokud se v prostředí necítíte.


Autor: Ženy - E15Proto si ji většina wellness zařízení pečlivě vybírá a klade velký důraz i na profesionální proškolení svých terapeutů. Ten správný pak během procedury míchá přípravky přímo před klientem z čerstvých ingrediencí a přísad a vysvětluje, co a proč se vlastně míchá dohromady, z jakého důvodu, jak která ingredience funguje a jakým způsobem bude tělu prospěšná.

5389180:normal690:true:true

Kvalitní terapeut nabízí kosmetické přípravky s ohledem na typ pleti klienta, nebo při výběru vůní zohlední jeho aktuální rozpoložení, vše totiž musí dokonale ladit. Spojit harmonicky všechny složky celé procedury je nezbytné pro pozitivní výsledný efekt na tělo i mysl. Každý detail je důležitý.

TIP:  Navštěvujte wellness centra ve kterých používají kosmetiku, která je vám příjemná. V dobrých centrech by měla být samozřejmostí i možnost kosmetiku vyzkoušet, očichat, prohlédnout. Nechte si od terapeutů vysvětlit, jakou kosmetiku používají, na jakou je pleť a pokud máte s pletí nějaké problémy, neváhejte se ptát a upozorňovat. I kvalitní kosmetika dělá wellness.I muži podlehli kouzlu jménem wellness


Ještě před pár lety chodily do wellness zařízení převážně ženy. Časy se naštěstí změnily a relaxaci a klid si chodí stále více vychutnávat i mužská část populace. Wellness zařízení se tak přizpůsobují narůstající poptávce a rozšiřují nabídku o speciální procedury směřované přímo na muže.

TIP: Ačkoli jsou muži jakkoli jiní, je lépe, když používají kosmetiku, která je určena přímo pro jejich pleť, která se vlastnostmi od ženské liší. Pokud mají ve wellness centrech kosmetiku přímo pro muže a pokud muži, příteli či partnerovi vyhovuje, je vyhráno. Můžete chodit spolu a zážitek bude příjemný pro oba.


Navíc většina dobrých výrobců vyrábí i zvláštní řady kosmetiky pro muže, která má specifické složení, nejlépe odpovídající potřebám mužské pokožky.

5389181:normal690:true:true

Těžko lze sice poznat, jestli tato drahá kosmetika je více kvalitní než jiná drahá kosmetika, nakonec se to však ukáže na celkovém přístupu daného centra. Většinou v kosmetice platí, že dražší je kvalitnější, ale ani drahá kosmetika nezaručí kvalitní wellness centrum. Každopádně hlavní jsou informace, a ty dobrá wellness centra a zařízení poskytují absolutně bez problémů.

Autor: Dora Michálková
Foto: Pure Spa, Hotel Le Palais
20. února 2009

Autor: Dora Michálková

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video