Zažeňte plísně chytrou houbou | e15.cz

Zažeňte plísně chytrou houbou

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
V současnosti trpíme různými druhy mikrobů, které se vyskytují všude okolo nás. Někomu při návštěvě bazénu napadnou prsty u nohou, jiné se dostanou na intimní místa po použití veřejných toalet. Sama příroda ale nabízí šetrné řešení potíží. Existuje totiž predátor, který takové plísně požírá. A dva Češi po několika letech výzkumů obdrželi patent na různé biopreparáty, které onoho predátora obsahují.

Říká se mu „chytrá houba“, ve skutečnosti se jedná o mykoparazita Pythium oligandrum, jenž ke svému životu využívá jiné houby. Proniká do buněk plísní a kvasinek a vysává z nich pro sebe potřebné látky. Když se napadená houba brání a schovává se, vypátrá ji. Lidskou buňku nechá ale být, ta mu jako potrava neslouží. Po „úklidu“ nežádoucích mikroorganismů Pythium oligandrum odrůstá s pokožkou nebo nehtem a čisté místo se pokryje normální mikroflórou.

Chytrá houba je pro všechny

Přípravky, v nichž je „chytrá houba“ obsažena coby účinná látka, nemají žádné vedlejší účinky, takže je mohou používat i:
• děti,
• těhotné a kojící ženy,
• lidi se sníženou imunitou, • nemocní cukrovkou či žloutenkou • další rizikové skupiny.

Pod dohledem předních českých mikrobiologů vznikly různé druhy přípravků, které svými vlastnostmi nejvíce zasahují daný problém. Všechny tyto přípravky jsou volně dostupné v lékárnách.

Mykóza nehtů a nohou

Plíseň mezi prsty u nohou, na chodidlech i patách a pod nehty je bolestivá i hendikepující. Kromě toho, že ničí nehty i pokožku, také bolí, svědí a silně zapáchá. Biologický přípravek Biodeur s „chytrou houbou“ bolest omezuje, pomáhá při odstranění mykózy a podporuje přirozený růst a vzhled nehtů i samotné pokožky.

Vaginální mykóza

Onemocnění způsobují kvasinky (především druh Candida albicans), které jsou přítomny v organismu každého člověka. Projevuje se svěděním, výtokem, pálením a bolestí při močení a při pohlavním styku. Podle statistik jím u nás trpí až 75 % žen a dívek, z čehož 45 % opakovaně. Důvodem opakovaných potíží může být to, že spóry plísně přežívají pod předkožkou muže, aniž by u něho vyvolávaly jakékoli potíže, a nechráněným pohlavním stykem se vracejí zpět k ženě. Všechny projevy spojené s výskytem kvasinek vyřeší preparát s „chytrou houbou“ a pomáhá obnovit fyziologickou mikroflóru.

Chytrá houba vyzraje i na mnohé další problémy

Ačkoliv hlavní parketou chytré houby jsou plísňová onemocnění, hravě si poradí i s řadou dalších problémů. Nápomocná bude lidem s různými ekzémy a lupénkou. Maminky pak ocení pro své děti přípravky na opruzeniny. Naopak starším lidem pomůže přípravek na hojení otevřených ran.

Existují i speciální přípravky pro diabetiky, kteří se potýkajíc s extrémně vysušující kůží. A nakonec pro všechny je Pythie Bio Plus, která působí v ústní dutině proti aftám, zánětům dásní i samotné paradentóze. O všech produktech, které Pythium oligandrum obsahují, si můžete přečíst na www.chytrahouba.cz

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video