Zdravá podprsenka: Škodí kostice zdraví?

Jak to tedy je s nošením kostic a jejich možnou škodlivostí? O názor jsme požádali Hanku Nekolovou z Poradny správných velikostí podprsenek v Bílé labuti.
Kdy jsou kostice dobrými pomocníky?
Jenom díky kosticím je možné vytvořit podprsenku s vysokým tvarovacím a podpůrným efektem a to i do velikosti košíčků F, G, H či dokonce I. Kostice musí přiléhat k tělu po celé své délce těsně pod ňadry a podprsenka musí být vždy ve správné velikosti a vhodném střihu. Pak jsou kostice výbornými pomocníky každé ženy a jsou pro ni bezpečné.
Kdy Vám kostice mohou zdravotně uškodit?
Když jsou vyrobeny z nekvalitního materiálu obsahujícího nikl, který je velmi častým původcem kontaktních alergií. Kovy s niklem však výrobci kvalitního spodního prádla zásadně nepoužívají, nemusíte se obávat. Navíc kostice obalují plastem a plastovou koncovkou, která funguje jako pružinka a zabraňuje prořezávání látky.
Pokud si žena vybere podprsenku v nesprávné velikosti, u které kostice končí v prsní tkáni, pak na ni kostice tlačí a mohou způsobit zdravotní problémy.
Jakmile kostice tlačí do žeber. Tento problém souvisí zejména s nesprávným nasazením podprsenky. Při oblékání podprsenky je potřebné si ňadra skutečně nazdvihnout a kostice vsunout těsně pod ně. Velmi často se při oblékání podprsenky stává, že kostice leží nikoliv těsně pod prsy, ale na žebrech a potom na ně tlačí. Navíc takto vznikají opruzeniny pod prsy, které velmi svědí.
Tip na závěr:
Podprsenku s kosticí nenoste celý den, po příchodu ze školy či z práce ji odložte a oblečte si měkkou sportovní podprsenku, která je vyrobena z funkčního, pružného a pohodlného materiálu, který odvádí pot.