Zdraví za pár minut | e15.cz

Zdraví za pár minut

Ilona Laužanská (Dieta)

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Chcete něco udělat pro své zdraví, ale zatím se stíháte dopravit jen do práce, z práce a do postele? Vadí vám, že den nemá aspoň šestadvacet hodin? Konec všem výmluvám! Máme pro vás spoustu tipů, které vám zaberou pouhých pár minut.

Objednejte si zeleninovou polévku


Při návštěvě restaurace začněte tou nejzdravější objednávkou - dejte si zeleninovou polévku. Ti, kteří si před jídlem zaplní žaludek polévkou z jakéhokoli druhu zeleniny, pak u večeře zkonzumují v průměru o 20 % kalorií méně než ostatní.

Vytrénujte si mozek


Jste praváci? Používejte k čištění zubů levou ruku a naopak. Zlepšíte tím fungování svého mozku, protože aktivujete jiné jeho části než obvykle. Díky tomu budete odolnější vůči zhoršování paměti v pokročilém věku. Podobně si šedou kúru mozkovou můžete procvičit i tak, že se učešete opačnou rukou, než na jakou jste zvyklí. Další rychlý tip na procvičení mozku - postavte na nějaký čas hodiny, fotografie a další předměty na svém stole hlavou vzhůru.

Autor: Ženy - E15

Prostírejte chytře


Používejte nízké a široké sklenice na vodu a vysoké a úzké na méně zdravé nápoje s obsahem cukru, jako je například džus. Podle psychologů vás to přinutí vypít více vody a méně nezdravých drinků. Stejně dobrou službu vám prokážou talíře s přihrádkami určenými ke kontrole porcí. S jejich pomocí lze za několik měsíců shodit až tři kilogramy.

Do ordinace se seznamem


Snažte se maximálně využít prohlídky u svého lékaře. Před návštěvou si sepište na papír všechny problémy, které s ním chcete probrat. Vyhnete se tak situacím, kdy se až po odchodu z ordinace chytáte za hlavu, protože jste se zapomněli svěřit se svými alergickými problémy či chronickou bolestí v zádech. Díky tomu nebudete muset trávit tolik času v čekárně a zároveň se zvýší pravděpodobnost, že svoje případné zdravotní problémy začnete řešit včas.

Začněte den zdravě


Chcete-li shodit nějaké to kilo, uvařte si k snídani dvě vejce. Ženy, které si ráno připravují tuto snídani na bázi proteinů, zhubnou až o 56 % více než ty, které si ráno pochutnávají na chlebu s máslem. Díky vajíčkové snídani navíc dosahují až o 83 % výraznějšího snížení obvodu pasu.

Snižte svůj tlak


Třikrát nebo čtyřikrát týdně si vyhraďte desetiminutovku na relaxaci. Snažte se kontrolovat svůj dech a nadechnout se maximálně 10x za minutu. Pomoci vám může také relaxační hudba, která pomocí tónů a rytmu reguluje dýchání.

Najděte si důvody ke s míchu

Když se budete smát 15 minut denně, spálíte až 40 kalorií, což odpovídá zhruba polovině malé tyčinky. Smích snižuje hladinu stresových hormonů a podporuje imunitní systém. Smát by se měly i novopečené maminky, ovlivní tak pozitivně kvalitu mateřského mléka a díky tomu pak bude jejich potomek odolnější vůči alergiím.

Prospěte se ke štíhlé postavě


Jedna z posledních studií dokazuje, že nedostatek spánku je úzce svázaný s obezitou. Ti, kteří si udržují přiměřenou váhu, spí v průměru o šestnáct minut denně déle než lidé s nadváhou. Za tento jev patrně může hladina leptinu, což je hormon, který má na starosti regulaci chuti k jídlu.

Cvičte ve frontě


Zhruba po 17 minutách stání ve frontě se začínají lidé ocitat ve stresu. Abyste předešli této nepříjemné situaci, naučte se pár jednoduchých nenápadných cviků, které si můžete zacvičit i mezi lidmi. Náš tip: naklánějte trup střídavě na levou a pravou stranu a v každé pozici vydržte 10 sekund.

Autor: Ilona Laužanská (Dieta)

Autor: Ilona Laužanská (Dieta)

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video