Zdravý přípitek nejen na Vánoce a oslavu příchodu nového roku | e15.cz

Zdravý přípitek nejen na Vánoce a oslavu příchodu nového roku

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Advent je obdobím, kdy se setkáváme s přáteli, abychom si popřáli lásku, štěstí, úspěch a především zdraví. To však není dopřáno všem, a tak s námi svátky slaví i blízcí, kteří nemocí trpí nebo se z ní zotavují. Zlepšení zdravotního stavu jim však nemusíme jen přát, můžeme pro uzdravení i něco udělat. Třeba jim namíchat koktejl – ovšem bez alkoholu, za to plný bílkovin, vitaminů, minerálů a prebiotik.

Choroby, zejména těžké a dlouhodobé, chronické jsou často provázeny i podvýživou, která zpomaluje hojivé procesy, oslabuje imunitní systém a znamená zvýšené riziko komplikací.

Je známo, že například až 75 % onkologických pacientů trpí podvýživou (malnutricí) již v době stanovaní diagnózy. Závažná onemocnění bývají spojena s nechutenstvím či potížemi (bolestmi, nevolností) při příjmu potravy, přičemž v nemoci se zvyšuje potřeba organizmu na příjem energie, bílkovin i mikronutrientů (vitaminů a minerálů).

Nedostatečným příjmem živin se snižuje účinnost i těch nejlepších terapeutických postupů. Mnoho nemocných nezemře na své onemocnění, ale zahubí je malnutrice.

Řešení, které chutná

Když si s našimi chorými blízkými nemůžeme připít šampaňským na brzké uzdravení, můžeme pro ně udělat daleko více. Můžeme pro ně připravit zdravý přípitek a spojit občerstvení nápojem s dodávkou kvalitních bílkovin, vlákniny, vitaminů a minerálů, prebiotik a energie. Společnost Abbott Nutrition připravila pro následující období na stránkách vyzivapropacienty.cz řadu receptů na zdravé koktejly nejen pro nemocné (a seniory), kteří jsou ohrožení nebo trpí podvýživou, ale i pro všechny, kteří chtějí spojit příjemné a užitečné pro své zdraví.

Tip na zdravý vánoční koktejl

Strawberry Coco Dream Ingredience: Ensure Plus Jahoda 10 cl, čerstvé jahody 3 ks, kokosový sirup 2 cl, ananasový džus 10 cl, kokosové lupínky, plátek ananasu.

Příprava: Do mixéru vložíme drcený led, Ensure Plus Jahoda, čerstvé jahody, kokosový sirup, ananasový džus a důkladně mixujeme. Přelijeme do předem připraveného skla (Red wine), ozdobíme jahodou, kokosovými lupínky a plátkem ananasu.

Dobrou chuť!

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video