Zhubnout lze i rychle. Ale chce to odborníka | e15.cz

Zhubnout lze i rychle. Ale chce to odborníka

Inzerce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Velké množství energie, znovu nabité sebevědomí, ale i rychlejší nohy při sportu či kvalitnější sex – to jsou témata, která vévodí hovoru v poradenské kanceláři Cambridgeského výživového programu. Namísto obvyklého jojo efektu řeší účastníci této diety daleko příjemnější problémy.

V každém oboru najdete poctivé podnikatele i podvodníky. A o těch druhých se bohužel mluví mnohem častěji, říká odbornice na výživu Monika Burešová, která se setkává hlavně s těmi šťastnými konci.

Autor: Ženy - E15

  • Výživovou poradnu nenavštěvují jen opravdoví tlouštíci, ale i lidé, kteří mají navrch maximálně pár kilogramů. Proč k vám jdou?

Nadváha trápí spoustu lidí a neznamená, že čím silnější jste, tím více to řešíte. Mnoho žen má například nízké sebevědomí jen kvůli pěti kilogramům navíc. Právě ty se totiž shazují nejhůře a opakovaný neúspěch pak ženy demotivuje ještě víc.

  • Jak rychle je možné zdravě zhubnout?

Hubnutí nemusí být běh na dlouhou trať. Pět kilo může být pryč do měsíce, dvacet za půl roku. Důležité ale je zachovat si vyvážený příjem živin, vitamínů i minerálů.

  • O ty se při dietě starají různé doplňky stravy. Jakou s nimi máte zkušenost?

Záleží typ od typu. Nejlepší zkušenost mám s tzv. Cambridgeským výživovým programem. Původně jej navrhli pro kosmonauty v NASA, aby měli při pobytu ve vesmíru zajištěný přísun všech důležitých živin. Nicméně dnes jej používáme – se skvělými výsledky – právě na hubnutí. Dokáže přimět tělo, aby spalovalo výhradně tuky. Svaly přitom zůstanou na původní úrovni.

Autor: Ženy - E15

  • To u většiny ostatních diet nebývá, že?

Je to tak, při mnoha dietách člověk ztrácí svalovou hmotu. Tento výživový program ovšem vyvinuli lékaři, takže se zaměřili na optimální složení jednotlivých pokrmů, které tak kompletně naplní potřeby lidského organismu. Díky tomu, že tělo během diety nestrádá, zde navíc nehrozí jojo efekt.

  • Právě jojo efekt se ale zdá jít ruku v ruce se všemi dietami.

V tomto případě ne. Máme klienty, kteří zhubli za několik měsíců dvacet i třicet kilo a teď se už mnoho let drží na své „hubené“ váze.

  • Jste tedy s klienty v kontaktu i poté, co zhubnou?

Ano, a to je právě velkou výhodou Cambridgeského výživového programu. Provázíme je prvními krůčky při jejich hubnutí, dodáváme jim motivaci i rady v průběhu, a po skončení diety je pomalu směrujeme k návratu k normální stravě. Jsme jim neustále k dispozici a snažíme se řešit všechny jejich otázky a problémy.

Autor: Ženy - E15

  • Jaké problémy mohou mít lidé, kteří bez jojo efektu zhubnou dvacet kilo?

To byste se divili. Jednu klientku chtěli v Turecku na pláži vyměnit za velbloudy, jinou nepoznala kamarádka, s níž se půl roku neviděla… (smích).

  • Příjemné starosti… A co třeba nedostatek energie nebo mrzutost – to jsou přeci atributy, které si spojujeme s dietami nejčastěji?

Únavu při dietách způsobuje právě dlouhodobý nedostatek živin. Tím, že je Cambridgeský program klientům dodává, jim to nehrozí. Naopak s tím, jak hubnou, začínají sršet energií a dobrou náladou. Takže práce nutričního poradce je vlastně jedna velká radost.

  • Je tedy důležité řešit hubnutí s odborníkem?

Vřele to doporučuji. Klient si předem zjistí reference, má osobní kontakt se svým poradcem a hlavně v tom není sám. Pokud si koupíte dietu přes internet, nečekejte zázraky. Spíše nápor na psychiku.

www.cambridge-diet.cz

Autor: Inzerce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video