Znáte patentní medicínu? | e15.cz

Znáte patentní medicínu?

Alena Menclová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Když je člověku ouvej a nic nepomáhá, hledá a zkouší leccos, jen aby došel úlevy. Spousta tabletek plných chemie může ulevit, leckdy jsou však vedlejší účinky dost nepříjemné, nebo způsobí jiné potíže.

Příroda nabízí řešení

V posledních letech se lidé s různými obtížemi stále častěji uchylují k přírodní léčbě – bylinám nebo přípravkům z nich vyrobeným. To ovšem neznamená zanevřít na lékaře a určit si diagnózu sami a podle toho si stanovit léčbu.

Můžete se pochopitelně obrátit na zkušené léčitele, ale vždy je dobré konzultovat alternativní způsob léčby s lékařem provozujícím klasickou medicínu. Menší potíže, jako bývají bolesti hlavy, namožených zad, špatné spaní nebo občasné zažívací potíže vám mohou bylinné přípravky zmírnit spolu s úpravou životního stylu a jídelníčku.

Alternativní medicíny mají povětšinou základ v přírodních přípravcích, není to tedy šarlatánství se zaříkáváním či vymýtáním zlých sil. A že je příroda na léčivé byliny bohatá, o tom není nejmenších pochyb. Jen u nás jich rostou stovky, a všechny je uměli naši předkové úspěšně využívat.

Asijské tradiční metody

Patentní medicína patří mezi jednu z tradičních léčebných metod, jež mají původ v Číně. Čínské standardní (patentní) bylinné směsi jsou i dnes míchány podle tisíce let starých receptů čínských lékařů, jejichž zkušenosti se při léčbě osvědčují i dnes.

Léčiva vyráběná z tradičních asijských bylin jsou stoprocentně přírodní: rostliny jsou sušené (sekané, drcené) a upravené buď do tvaru kuliček, nebo (v poslední době) tabletek. Pilulky jsou pětkrát účinnější než kuličky, protože mají obsah bylinných složek pětkrát vyšší než kuličky.

U nás prodávané přípravky jsou chráněny patentní známkou výrobní firmy, a veškeré byliny jsou testovány. Testy jsou zaměřeny na obsah kadmia, olova a rtuti, na plísně a kvasinky a také na bakterie salmonely a E. coli. Je tedy záruka, že přípravky neobsahují žádné tyto látky.

V posledních letech se byliny testují i na obsah pesticidů, kterých se v zemědělství používá značné množství, a mohly by se tedy objevit i ve volně rostoucích léčivkách. Veškeré testy provádí akreditovaná německá laboratoř, a produkty nabízené na našem trhu mají certifikát stoprocentně přírodního nezávadného výrobku.

Projděte si nabídku

Pokud byste chtěli vyzkoušet patentní medicínu, můžete si nechat udělat test (diagnózu) u lékaře, který se této metodě věnuje. Vyšetření je trochu jiné, než na jaké jsme zvyklí: zkušený lékař pozná z barvy a povlaku jazyka vaše potíže, další se dají vyčíst z barvy a poškození nehtů nebo stavu pokožky.

Patentní medicína je medicínou celostní, to znamená, že se snaží uvést do harmonie celý organismus, nejen tu část vašeho těla, která „zlobí“. Každý z nás je jiný a stejné příznaky mohou u každého znamenat jinou nemoc, naopak stejná nemoc se může projevit různými příznaky. Proto je lépe podstoupit vyšetření a neléčit si otékající koleno stejně, jako sousedka (i když se jí třeba ulevilo).

Patentní medicína nabízí opravdu velké množství přípravků na všechny možné neduhy těla i ducha. Leckdy se pro lepší účinnost přípravky kombinují, doporučovala bych zase konzultaci s odborníkem. Na netu najdete dost odkazů a informací, abyste si udělali obrázek, o co jde a bude-li tato metoda pro vás to pravé.

I alternativní medicínu konzultujte s odborníky.Autor: Ženy - E15

Romantika v ampulce

Čínské básně byli zpěvné a romantické a začtete-li se do nabídky přípravků patentní medicíny, budete mít dojem, že čtete poezii. Pokud hledáte lék na astma, najdete Ušlechtilost lotosového květu, na bolesti hlavy je tu Průsmyk větrné hory, bolesti zad vám pomůže zmírnit Pevnost palácového pilíře. Na rýmu dostanete Vyvanutí dračí jeskyně, a Náramek osmi perel spolu s Harmonií broskvového sadu vám zaručeně sníží krevní tlak.

Akutního průjmu vás zbaví Šavle malého samuraje, zato noční pocení zmizí se Svěžestí podvečerní pagody. Řekněte sami – nestonalo by se při angíně lépe s Chladem ranní mlhy, než s antibiotiky, jejichž jména si leckdy ani nezapamatujeme?

Autor: Alena Menclová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video