7 rad, jak přežít pracovní den | e15.cz

7 rad, jak přežít pracovní den

ZDROJ: Ženy - E15

Marta Pušová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vydržet denně 8 hodin v práci tak, aby vás nepřemáhal spánek a vaše soustředěnost nepadla jen na to, jak udržet otevřené oči, bývá těžké. Máme pro vás několik rad, jak se s těmito každodenními patáliemi vyrovnat.

Snídaně je základ

Začnete-li ráno uspokojivou snídaní, váš den má velkou šanci na úspěch. Vzdejte se 15 minut spánku a vychutnejte si svoji oblíbenou snídani! Jelikož budete v práci po dobu 8 hodin, bylo by dobré, aby vaše snídaně byla dostatečně sytá. Doporučujeme avokádový toast nebo omeletu se zeleninou. Nastartujete se tak na úspěšný den a váš metabolismus bude v pohodě.

Káva do ruky

Místo toho, abyste si kávu dali ke snídani, vezměte si ji na cestu do práce, nebo si ji vychutnejte v kanceláři. Účinek kofeinu vám tak vydrží mnohem déle a pomůže překonat krizi po obědě, kdy jediné, po čem toužíte, je dát si šlofíka. Je navíc dokázáno, že během dne (například po probuzení) jsou chvíle, kdy mozek sám produkuje kortizol, který vás udrží bdělé, takže kofein není potřeba.

Nepodceňte svačinu

Jelikož snídáte většinou brzy, hlad se dostaví zády. Je nesmysl sedět celé dopoledne u počítače s kručícím žaludkem, pak se u oběda přejíst a poté bojovat s únavou, když bude žaludek zpracovávat nečekanou porci jídla. Daleko lepší je vzít si sebou do práce dvě lehké svačinky, z nichž jednu sníte například v 10:30 dopoledne, po poledni si dáte jen lehký oběd a odpoledne si dopřejete druhou malou svačinu. Uvidíte, že budete fungovat daleko lépe.

Žvýkejte

I když se to nezdá, i žvýkačka může pomoct. Mentolová příchuť vás probere a pravidelné žvýkání vás zase udrží v pozoru. Jako bonus poslouží svěží dech, když si vás šéf zavolá na kobereček. Stejnou funkci mohou splnit i cucavé mentolové bonbony.

Dodržujte pitný režim

Dbejte na dostatečný přísun tekutin, ale pozor – vyhýbejte se nadměrnému pití kofeinu nebo slazených nápojů. Nejlépe poslouží čistá voda nebo různé bylinkové čaje. Je dost pravděpodobné, že s větším přísunem tekutin budete více odbíhat na toaletu, což může být otravné. Berte to ale tak, že se alespoň na chvíli zvednete ze židle a rozhýbete tělo, což vás také udrží při životě.

Potkejte se s někým u oběda

Je jedno, jestli to bude maminka, kamarádka, přítel nebo kolegyně. Mít někoho, s kým se setkáte na oběd, vám určitě zvedne náladu. Budete se mít na koho těšit, urychlíte pracovní proces, abyste se na obědě nemuseli stresovat, a za odměnu si dáte něco dobrého.

Záchrana

Občas se prostě stane, že zaspíte, nebo nestíháte připravit si po ránu svačinku a v práci jaksi není čas zaběhnout do obchodu. Mějte proto v šuplíku záchranu, která vydrží delší dobu. Mohou to být oříšky, müsli nebo cereální tyčinky, které vám pomůžou, až bude nejhůř.

Autor: Marta Pušová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video