Hledáte práci a chodíte na pohovory i v létě? Zapomeňte na kraťasy, tílka a minisukně | e15.cz

Hledáte práci a chodíte na pohovory i v létě? Zapomeňte na kraťasy, tílka a minisukně

ZDROJ: Ženy - E15

mk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Odborníci a personalisté doporučují chodit na pracovní pohovory ve vhodném formálním oblečení, i když je venku letní horko. Důležité je také nad outfitem přemýšlet a správně ho vybrat, aby se uchazeči na místě mohli plně věnovat otázkám a prezentaci. Navíc první dojem a zevnějšek dělají více jak polovinu z celkového hodnocení.

„Než půjdete na pracovní pohovor, vyzkoušejte si svůj outfit v takové pozici, ve které vás uvidí personalista. Není nic horšího, než když zjistíte, že je sukně moc krátká, rozvírá se vám halenka, kalhoty praskají ve švech nebo že poskytnete pohled na barevné ponožky k tmavému obleku. Oblečení je jedna z mála věcí, které můžete mít přesně pod kontrolou,“ radí Vendula Petříková, personální ředitelka společnosti EMTC.

Pokud se dámy v létě nechtějí „vařit“ v kostýmku, přijatelnou variantou mohou být i šaty klasického střihu, pokud jsou bez rukávů, tak doplněné letním sakem. Dbejte ovšem na to, aby vaše oblečení příliš nehýřilo barvami ani vzory. Dodat outfittu šmrncpak můžete barevnými doplňky nebozajímavou kabelkou.

U mužů stále vedou slim varianty obleků. Trendem jsou stále saka s dvěma knoflíčky, slim kalhoty a vypasované košile. Oblek by měl především dobře sedět, měl by být dobře ušitý, čistý, nezmačkaný a vhodně zvolený na danou příležitost.

K pohovoru je lepší volit tmavší barvy, jako jsou tmavě modrá, černá, tmavě šedáa v parných dnech vybírat spíše přírodní a prodyšné materiály. Čím lépe vám bude oblečení sedět a bude příjemné na nošení, tím lépe. Nejen že budete vypadat dobře, ale budete se cítit více uvolněně a snadněji budit ten správný dojem důvěryhodnosti.

„Naprosto nevhodným oblečením na pohovor jsou jednoznačně kraťasy, sandály, nebo dokonce žabky. Trička také nejsou úplně vhodnou variantou. Dámy by se měly vyvarovat přílišného odhalování, ať už jde o ramena, nebo záda. Nedoporučuji oblékat trička nebo tílka bez rukávů. Nesprávné oblečení může pokazit pohovor hned, jak uchazeč vstoupí do dveří,“ doplňuje Vendula Petříková a dodává „Největší faux pas je určitě propocená košile, zmačkaný oblek, naprosto nepadnoucí nebo špinavé oblečení, či sportovní boty k obleku. K formálnímu oblečení také nepatří jakákoli čepice, nebo batoh na zádech.“

Autor: mk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video