Dámské vychytávky pro počítač | e15.cz

Dámské vychytávky pro počítač

Josef Kraus

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Počítač, programy na něj a jeho vybavení nutně neznamenají pouze šedý technický mužský svět. Můžete jej využívat a přizpůsobit ženským potřebám a ženskému vkusu. Oprostěte se od mužského pohledu na počítač, který musí být výkonný, orámovaný chladným hliníkem, designově ostrý a výhružný, futuristický a vůbec bez známek ženské ruky. Vyzkoušejte si programy určené hlavně ženám, obohaťte si počítač o ženské prvky a zařízení, které využijí pravé počítačové dámy.

jKiwi – virtuální vizážista

Také myslíte na to, jak byste vypadaly s jiným účesem, kratšími či delšími vlasy, novou barvou a jinými změnami, ale přitom nemáte dostatek odvahy takovou změnu podstoupit s rizikem nezdaru? Pak vyzkoušejte počítačový program jKiwi. Ten vám umožní nahrát vaši fotografii do počítače a zde s ní dále pracovat.

jKiwiAutor: Ženy - E15

Můžete si tak měnit účes, barvu vlasů, nasazovat paruky, ale také si pohrajete s líčením či dokonce barvou očí, pokud chcete vyzkoušet nějaké barevné kontaktní čočky. To vše v jednoduchém rozhraní, takže po chvilce hraní programu na kloub přijdou i méně zkušené uživatelky.

Program je přitom bezplatný, takže nemusíte za jeho užívání nic platit a nejste jakkoli omezeny při práci s ním.

Menstruační kalendář

Mít přehled o vlastním menstruačním cyklu je velice užitečné. Ne vždy si tyto informace správně zapamatujete a řada žen si o tom nevede záznamy, takže odhadnutí data menstruace nemusí být vždy přesné. Rovněž výpočet plodných dní vám může dělat problémy. Určité teorie také hovoří o tom, že některé dny cyklu jsou vhodnější pro početí chlapečka, jiné pro početí holčičky.

Menstruační kalendářAutor: Ženy - E15

Můžete se v celé této komplikované záležitosti vyznat pomocí jednoho malého českého prográmku, který funguje jako menstruační kalendář. Kromě výše uvedeného vám program pomůže s vedením statistik, které v případě problémů ocení váš lékař. Vaše intimní údaje lze opatřit heslem tak, aby k nim nikdo jiný neměl přístup, lze si sem psát poznámky i si nechat vše vytisknout. Rovněž tento program je nyní zdarma, přestože tomu tak v minulosti nebývalo.

Netbook pro dámy

Příchod netbooků na scénu, tedy těch skutečně malých, lehkých a výkonnostně slabších notebooků, přivítaly především ženy. Menší rozměry a hmotnost jim vyhovovaly při přenosu, na druhé straně pak menší klávesnice a další ovládací prvky příliš nevadí drobným ženským ručkám, zatímco mužské prsty jen s obtížemi stiskávají drobné klávesy.

Ženy se tak staly důležitými zákazníky tohoto typu počítačů. Některé společnosti tak na ně začaly cílit o to více pomocí designových úprav netbooků. Pravděpodobně největší popularity na tomto poli dosáhl výrobek od společnosti Asus v rozšířené řadě eee, který vytvořila počítačová firma spolu s jedním z nejznámějších světových návrhářů Karimem Rashidem.

Eee PCAutor: Ženy - E15

Řada netbooků Asus eee PC Karim Rashid design přichází s několika vylepšeními šasi, zajímavými barevnými kombinacemi, příjemným povrchem a rovněž pěknými stylovými pouzdry. Za aktuální cenu kolem 7 tisíc se jedná o velice zajímavý kus počítače fungující rovněž jako příjemný módní doplněk.

Voňavá flashka

Disketám, cédéčkům a dévédéčkám coby médiím pro přenos dat již dávno odzvonilo. Nyní většina uživatelů používá malé, nenáročné a kapacitně velké flash disky, neboli lidově řečeno flešky. Díky jejich malé velikosti je možné je mít kdykoli s sebou, třeba na klíčích, v kapse, kabelce atd.

Společnost Microdia přišla s fleškami, které voní. Mohou tak být velice příjemným doplňkem vašeho počítače i vás samotných. Budete tak mít voňavou kapsu, kabelku, přihrádku v autě atd. Na výběr je dlouhá řada různých ovocných vůní, ale nechybí ani parfémované flešky. Napadlo by vás někdy, že přijdete do počítačového obchodu a budete očichávat jeho zboží?

USB vychytávky pro ženy

Na sesterském serveru Gadgets.cz lze najít doslova hromadu různých technických či jiných produktů, jejichž užitečnost či užitkovost je sice sporná, ale přesto řada z nich disponuje zajímavým nápadem. Mnoho z nich navíc mohou využít i ženy. Jedním z těchto výrobků je USB set produktů pro ženy.

Autor: Ženy - E15

Obsahem balení je řada věcí, u nichž výrobci předpokládají, že je ženy využijí. Najdete zde malý vysavač, ventilátor, zrcátko s osvětlením, osvětlený kelímek na tužky a také USB rozbočovač s dalšími porty pro připojení dalších zařízení. Všechny tyto produkty získávají napájení z počítače a jejich líbivý vzhled rozjasní pracovní stůl nejedné dámy.

Kabelka pro iPod

Tento výrobek není určen přímo pro počítač, jako pro jinou zajímavou technickou věcičku – oblíbený hudební přehrávač iPod. Ten si podle výrobců nezaslouží být jen tak pohozený v kabelce. Naopak je lepší, když použijete kabelku pro iPod speciálně vytvořenou. Ta obsahuje zvláštní kapsu, kam lze přehrávač umístit, takže bude rychle k dosazení.

kabelka pro IpodAutor: Ženy - E15

Navíc je tato kapsa průhledná, takže můžete sledovat, co za písničku zrovna přehrává. Do kabelky jsou navíc zabudované dva reproduktory, takže lze hudbu poslouchat nahlas. Kabelka je ovšem dodávána pouze v jediné barvě. Tou je pochopitelně iPodově bílá.

Kabelkové brašny na notebooky

U kabelek zůstaneme i u posledního tipu, kterým vyřešíte dilema, zda s sebou nosit zvlášť kabelku a zvlášť brašnu na notebook. Ta navíc v tom klasickém mužském provedení nebývá designově zrovna povedená a rozhodně se nehodí k lepším šatům do večerní společnosti.

I pro větší, tedy patnáctipalcové notebooky, lze sehnat brašny v podobě klasických kabelek, navíc v různých designových a barevných variacích. V takové kabelce tedy naleznete ohraničený prostor pro notebook, myš i napájecí adaptér. Navíc se ale počítá s tím, že s sebou ponesete také další věci, které jinak ženy v kabelkách nosí.

Autor: Josef Kraus

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video