Existuje ideální auto do města? | e15.cz

Existuje ideální auto do města?

ZDROJ: Ženy - E15

Archiv

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Na vůz určený pro život ve městě se kladou specifické nároky. Nejde tolik o to, jaké má jízdní vlastnosti ale spíš, jak se vyrovná s městským provozem, nástrahami parkovišť a požadavky na pohodlí.

Co čeká majitele velkého vozu

Pokud máte pocit, že by vám více vyhovoval spíše velký vůz, pohybujete se hlavně v kategorii SUV. Typickou ukázkou tohoto typu vozů je například Vokswagen Touareg, který si můžete prohlédnout třeba na stránkách AutoESA.

Jedná se o jakési spojení výhod terénních a silničních osobních vozidel. Není ale třeba se bát, to že má vůz terénní prvky se projevuje především v tom, že auto je velké. Vyniká tedy v bezpečnosti a komfortu. Vždy je dost místa k sezení a hlavně úložného prostoru pro nákupy (kufr Touaregu má podle výrobce 580 litrů).

Na druhou stranu vás čeká řada problémů, které s menším vozem řešit nikdo nemusí. Ukázkový nedostatek je parkování. Délka SUV se pohybuje okolo pěti metrů. Zaparkovat s něčím takovým v centru města je vždy výzva. Výška může být při jízdě příjemná, občas ale dokáže pěkně znepříjemnit život. Zkuste si například vyzvednout parkovací lístek z okýnka SUV. Vyšší spotřeba je samozřejmostí.

Je malý lepší?

Ani to se bohužel nedá jasně říct. Ukázkou moderního trendu, mezi malými vozy je značka Smart. Vůz je poměrně ekologický, má malou spotřebu, parkuje se s ním perfektně. Představuje všechno, co by praktický vůz do města měl mít, jeho pořizovací cena je navíc velmi příznivá. U Auto Esa najdete modely v ceně okolo 130 tisíc.

Vůz je ale dvoumístný. Pokud tedy máte děti, je pro vás naprosto nevhodný. Objem zavazadelníku je 150 litrů. Když sklopíte sedadlo spolujezdce, dosáhnete objemu 360 litrů,na velký nákup to tedy rozhodně není.

Klasika stále vede

Jestli na vůz nemáte speciální požadavky a chcete prostě, aby vám posloužil v městském provozu, nejpraktičtější jsou asi stále menší pětidvéřové modely, jako například Škoda Fabia. Je pravda, že nijak extra nezaujmou, jsou ale pohodlné a praktické i pro rodinu s dětmi.

Autor: Archiv

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video