Jak se stát úspěšným uchazečem o práci | e15.cz

Jak se stát úspěšným uchazečem o práci

ZDROJ: Ženy - E15

Ženy.cz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vzdělaných, chytrých a zajímavých uchazečů o zaměstnání je na dnešním trhu práce spoustu, je proto těžké mezi ostatními uchazeči vyniknout a zaměstnavatele zaujmout. Prezentujte proto své vzdělání a zkušenosti co možná nejlépe a nechte vaše úspěchy co možná nejvíce vyniknout.

Práci hledejte všude

Při hledání práce se neobracejte jen na jeden zdroj, hledejte jak na internetu, tak v novinách, ale i personálních agenturách či na úřadu práce. Často se také vyplatí požádat o pomoc kamarády či příbuzné, jejich doporučení by se vám totiž mohlo hodit. Práci nehledejte jen ve svém oboru, cenná je i zkušenost z dobré firmy a ke své vysněné pozici se můžete dostat skrze nějakou jinou. Také neočekávejte, že práci najdete za několik dní. Vzdělávejte se a získejte co nejvíce zkušeností z oboru

Pokud vašemu životopisu chybí dostatek pracovních zkušeností, přihlaste se na stáž nebo se staňte na pár týdnů či měsíců dobrovolníkem. Pro maminky na mateřské dovolené je zase skvělým řešením vzdělávací kurz, díky kterému se mohou dále rozvíjet v oboru nebo se jen připravovat na přijímací pohovor.

Zaměstnavatelé také čím dál tím víc přihlížejí na jazykové znalosti. Zkuste se třeba přihlásit na jazykový kurz v okolí vašeho bydliště nebo v případě, že se potřebujete zlepšit během krátké doby, využijte možnosti jazykových pobytů v zahraničí.

Ty nabízí například společnost www.esl-jazykovky.cz/. V rámci nich budete mít možnost odjet do cizí země, kde se daným jazykem mluví, v dopoledních hodinách navštěvovat intenzivní jazykové kurzy a v odpoledních a večerních hodinách používat jazyk v praxi během interakce s místními. Více informací o tom, jak jazykové pobyty v zahraničí fungují a jak jazykový kurz vybrat, se můžete dozvědět na stránce www.jazykove-pobyty.com/. Ke studiu si můžete vybrat ze stovek destinací, například na studium angličtiny jsou v létě oblíbené evropské země jako Velká Británie, Irsko či Malta. Během zimy studenti rádi odjíždějí na studium angličtiny do Sydney a Austrálie nebo do USA.

Zlepšete si svůj životopis

Velmi důležitým aspektem při hledání práce je i životopis, se kterým své potenciální zaměstnavatele oslovujete. Životopis by měl být jasný a stručný, ale zároveň by měl obsahovat všechny důležité informace o vás. Začněte u posledního dosaženého vzdělání a posledního zaměstnání a postupujte zpět do historie.

Životopis můžete upravovat vždy podle pozice, o kterou žádáte, tak, aby vaše dosavadní zkušenosti seděly požadavkům. Dejte si ale pozor, abyste pak při pohovoru neodkazovali na informace v životopisu, které tam nejsou právě kvůli tomu, že jste je v daném životopisu neuvedli. V životopisu pište jen pravdu a snažte se zbavit mezer, zaměstnavatel by si pak totiž mohl myslet, že něco skrýváte.

Připravte se na pohovor

Na pohovor si dopředu zjistěte co možná nejvíce informací o společnosti a o vaší pozici. Zaměstnavateli tím totiž ukážete zájem i motivaci. Přijďte včas a buďte upraveni a dobře oblečeni. Vemte si s sebou životopis, ale třeba i reference na předchozího zaměstnavatele. Doma se připravte na otázky, které vám zaměstnavatel může položit a zkuste si dopředu připravit i otázky, které položíte zaměstnavateli vy. Ptejte se třeba na vaší pozici a na přesný chod společnosti.

Autor: Ženy.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video