Milostný vztah v práci. 4 základní rady, jak se nespálit | e15.cz

Milostný vztah v práci. 4 základní rady, jak se nespálit

ZDROJ: Ženy - E15

mk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Není nic výjimečného, že pracovní vztah někdy přeroste v milostné vzplanutí. Avšak většina z nás tuší, že láska na pracovišti může přinášet spoustu komplikací. Jak omezit rizika?

Třikrát měřte, jednou řežte

„Ještě než kompletně podlehnete svým citům a začnete si se svým kolegou, důkladně si situaci promyslete. Sedí s vámi přímo v kanceláři? Jste případně ochotní hledat novou práci, pokud by to nevyšlo? Opravdu věříte, že byste eventuální rozchod v práci oba ustáli? Podívejte se na celou věc s nadhledem,“ radí odbornice na vztahy Martina Horáková ze seznamky Leyter.com a dodává: „Hned na začátku přemýšlet o možném konci sice není příliš romantické, v tomto případě je to však nevyhnutelné. Rozhodně se do vztahu se svým kolegou nevrhejte bezhlavě.“

Vztah se šéfem = dvojnásobné potíže

Ještě větší potencionální problémy přináší situace, kdy se zamilujete do svého nadřízeného. Často se stává, že se podřízená osoba stane předmětem zájmu svých kolegů, kteří najednou více sledují její pracovní výkony a hlavně se zabývají otázkou, zda není nějakým způsobem zvýhodňována.

Pokud už tato situace nastane, nenechte se ovládat pouze city. Snažte se svého nadřízeného lépe poznat a samozřejmě práci a osobní vztah striktně oddělujte.

Jazyk za zuby

„Přesto, že jste zamilované a chcete s tím druhým trávit co nejvíce času, v práci na to zapomeňte. Stále travte přestávky i firemní akce s kolegy a neseparujte se od ostatních. Především se vyvarujte milostných slov a projevů. Linie oddělující práci a osobní vztah je sice tenká, je však nutné ji neustále udržovat,“ upozorňuje Martina Horáková.

To samozřejmě platí i o zveřejňování detailů vašeho poměru. Kolegové jsou vámi oběma obvykle v denním kontaktu a často necítí potřebu znát peprné zážitky z ložnice. Tavíc takové chování a stavění vašeho vztahu na odiv vyznívá velmi neprofesionálně.

„V případě, že dáte vztahu šanci, doporučuji ho co nejdéle držet v tajnosti. Některé firmy totiž pro intimní vztahy, které se mohou promítnout na pracoviště, nemají dostatek pochopení. A pozor, někde dokonce ihned při nástupu podepisujete pravidla „hry“, která podobné vztahy přímo zakazují a jejich neplánovanou existenci podmiňují přeřazením na jinou pracovní pozici. Všechny pracovní manuály si tedy před podpisem důkladně pročtěte,“ doporučuje Martina Horáková.

Konec lásky, nikoli však práce

Rozchod znamená pro většinu lidí velmi nepříjemné období, při vztahu v práci však nastává situace ještě těžší. S vaším bývalým přítelem se budete nadále denně setkávat nebo možná budete muset pracovat třeba na stejných projektech. Ukončení vztahu by tedy mělo proběhnout ve velmi klidném duchu s racionálním uvažováním obou zúčastněných stran.

„Pro co nejlepší zvládnutí situace, zkuste stav, který nastal, probrat s nadřízeným a zvážit možnost přesunu do jiného oddělení, či dokonce pobočky. Především nedovolte, aby váš nevydařený vztah negativně zasáhnul do vašeho pracovního života a do firemního prostředí kolegů,“ varuje odbornice na vztahy z internetové seznamky před možnými důsledky ukončení vztahu se spolupracovníkem. „Měly byste tak vedle milostného zklamání znepřátelené i pracovní prostředí,“ uzavírá Martina.

Autor: mk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video